Nově nabyté zkušenosti pak mohly zúročit při turnaji na Staré silnici v Opavě, který byl součástí celého tábora.

Původně se této akce měly zúčastnit čtyři týmy, avšak kvůli časovým problémům a odřeknutí dvou soupeřů se uskutečnil pouze dvojzápas s Havířovem. Opavští kadeti v obou případech zvítězili a potvrdili svůj potenciál.

„Tento turnaj kadetů byl vyvrcholením tábora. Před utkáními jsem se bál porážky našeho týmu. Málokteří hráči zvládají prohry hned v začátcích, ale naštěstí realita zápasů byla jiná amé obavy liché. Věkový průměr hráčů Havířova byl sice nižší, ale jejich zkušenosti se softbalem byly na mnohem vyšší úrovni.

Oba zápasy kadeti našeho týmu zvládli přímo brilantně a vysoké výhry můžou má slova jen potvrdit,“ hodnotil trenér opavských kadetů Radim Schlinger a pokračoval. „Jako trenér jsem byl dobrou hrou svých svěřenců překvapen.

Drtivá většina hráčů týmu se poprvé potkala se softbalem až na táboře, což bylo týden před zápasem. Rád bych poděkoval všem softbalistům za výbornou hru a dobrý přístup k utkání. Můžu jen litovat, že tyto duely, a hlavně přístup k samotným zápasům, vidělo málo hráčů z našeho seniorského mužstva.

Nebudu vyzvedávat jednotlivce - jedná se o kolektivní sport, ale jsem rád, že tento tým vznikl, a bude-li možnost, chtěl bych jej vést i proti jiným soupeřům, zakončil Schlinger.

Hlavní představitel TJ HIT Opava Zdeněk Mateřanka ještě přišel s myšlenkou týkající se založení školní softbalové ligy. „Chtěli bychom zorganizovat ligu základních či středních škol, v tuto chvíli však chybí potřebné finanční prostředky. Rádi bychom softbal dostali do každé školy v Opavě.

Nyní sháníme sponzora, protože vycházíme jen z vlastních zdrojů. Například příprava hřiště pro zmíněný turnaj probíhala za pomoci zahradních sekaček, motyček apod. Situace by si žádala traktůrek, křovinořezy a další náčiní. K tomu je zapotřebí partner, jelikož současná spolupráce s místními firmami funguje spíše nahodile,“ popsal Mateřanka.

Více informací ohledně opavského softbalu naleznete na oficiálních internetových stránkách TJ HIT Opava: www.tjhit-opava.cz.

(dus)