První zápas se Sokolem Hodonín remizovali vysoko 10:10 a ve druhém nestačili na poslední Sokol Přerov, když prohráli 10:9. Řečeno tak trochu s nadsázkou.

Devatenáct gólů by za normálních okolností nejspíš hravě stačilo na dvě vítězství a možná by ještě něco zbylo do zásoby pro další kola. Osud to však pro Bohuslavice vymyslel poněkud jinak.

Úvodní třetina utkání s Hodonínem asi nedopadla podle představ, protože stav 6:2 nevléval Vlašáku do žil příliš optimismu pro zbytek zápasu. Kdo však svěřence Daniela Birteka odepsal, šeredně se zmýlil. Domácímu týmu se podařilo uskutečnit neuvěřitelný obrat. V čase 14.37 třetí třetiny Bohuslavice ještě prohrávaly 10:8. Uběhlo 15 vteřin a už to bylo jen o gól. Ne za minutu, ale doslova za sekundu dvanáct kapitán Jakub Kocur vyrovnal. Dohrání zbylé vteřiny střetnutí se následně stalo pouhou formalitou.

Druhý zápas s Přerovem se vyvíjel podobně. Moravané se dostali do vedení, ale ve velice napínavém průběhu utkání každý chvilku tahal pilku. Až v závěrečném dějství uskočil Sokol podobně jako v úvodním klání Hodonín na rozdíl 10:8. Tentokráte ale už Vlašák tolik štěstí neměl a přidal již jenom jediný gól, a upravil tak na konečných 10:9.

„Tým musím pochválit za nezměrnou bojovnost a chuť porvat se o výsledek až do úplného konce. Je patrné, že chlapci jsou unaveni. Většina z nich totiž třetím rokem hraje jak v juniorském, tak v mužském celku, což znamená porci asi 40 zápasů za sezonu,“ vylíčil své dojmy kouč Bohuslavic Daniel Birtek.

Sokol Hodonín vers. Vlašák Bohuslavice 10:10 (6:2, 2:3, 2:5) Branky Bohuslavic: J. Kocur 3, O. Birtek 3, Myška 2, Svoboda, Krejčí
Sokol Přerov vers. Vlašák Bohuslavice 10:9 (4:2, 3:4, 3:3) Branky Bohuslavic: O. Birtek 4, J. Kocur 3, Svoboda 2, Myška, Krejčí Bohuslavice: Pater - J. Kocur, Holeček, Svoboda, Manderla, O. Birtek - Zwinger, Janeček, Myška, Krejčí, P. Kocur.

(dus)