Slezané by rádi uhájili třetí místo. „Kdybyste mi ho před sezonou nabídli, bral bych ho po základní části všema deseti,“ pousmál se trenér Opavy Petr Czudek.

„Vždycky na tom můžete být lépe, sezona se dá odehrát i bez prohry. Když se na to ale podívám reálně, byl tam kolaps s Olomouckem, ale zase jsme dobře zvládli další zápasy,“ řekl Czudek.

„Dokázali jsme potvrzovat roli favorita na venkovních hřištích, což nám v předchozích sezonách dělalo problémy. Naším cílem v nadstavbě je neztratit třetí pozici,“ doplnil Czudek.

Strašákem jsou pro něj druhé Pardubice. A právě ty dnes Opava v domácí hale od 18 hodin přivítá. V minulosti je pravidelně jeho výběr porážel, nyní se karta obrátila.

„Poráželi jsme je, nevěděli, co s námi. Teď je to naopak. Neřekl bych, že nevíme, co s nimi, ale je to dlouhodobější. Věří si na nás, nám momentálně styl, který předvádějí, moc nesedí. Nyní máme před sebou další dva zápasy a já věřím, že se to zlomí,“ připomněl Czudek fakt, že Opava čeká na skalp Pardubic už devět utkání. Naposledy Východočechy zdolala před dvěma lety.

„Máme před sebou v nadstavbě deset těžkých zápasů. Těšíme se na kvalitní basket. Věřím, že uspokojíme sebe i naše fanoušky,“ dodal Petr Czudek.

Ostrava, druhý regionální zástupce v lize, prožívá mizernou sezonu. Od prosince vyhrála jediné z třinácti utkání a krčí se na předposledním místě. Na osmý Kolín ztrácí ve skupině A2 čtyři vítězství, což je vzhledem k současnému rozpoložení mužstva nedosažitelná meta.

„Cíl do konce sezony zůstává stejný, a tím je záchrana. Nechci ale, aby se kluci uspokojili tím, že daleko za námi je s jedinou výhrou Jindřichův Hradec a podle všeho právě on půjde do baráže,“ řekl majitel NH Ostrava Tomáš Vrátný.

„Z průběhu sezony pochopitelně nadšeni nejsme. Situace je taková, jaká je. V průběhu základní části jsme po play-off pošilhávali, pak ale přišla série porážek a šance už je spíše jen teoretická. Zbývá nám odehrát deset zápasů a pokusíme se osmému místu alespoň přiblížit,“ prohlásil kapitán Nové huti Petr Bohačík.

„S postavením nemůžeme být spokojeni. K lepšímu pocitu mi chybí mít o dvě tři výhry více. Hlavně mě mrzí domácí porážky s Ústím nad Labem a Olomoucí. S novým týmem jsme v sezoně dosáhli na šest vítězství, což je pro mě málo,“ uzavřel trenér Ostravy Dušan Medvecký, který dnes povede své svěřence v hale Tatran od 17.30 hodin do souboje s Brnem.