Jedná se o specifický závod v různých kategoriích, s různým časovým rozpětím. Na startu budou například dvou a tří členné týmy. „My jedeme contest čtyřhodinový závod. Dvě hodiny nás čekají v pátek, dvě v sobotu,“ přibližuje patnáctiletý Jan Brhel z Mladecka, který tvoří dvojici s Jakubem Kosteleckým, jednatřicetiletým borcem z Pardubic. „Oba se na závod těšíme. Kuba má nevýhodu v tom, že jede na jiném stroji, než je zvyklý,“ prozradil mladecký jezdec. „Na tréninku tak jezdil na mém stroji, aby se s ním sžil,“ přiblížil Honza Brhel.

Tomáš Hykel patří k oporám Hlučína.
Tomáš Hykel: Na Baník se těšíme, v poháru se dá překvapit

Před odjezdem do Francie přišla vedle tréninku na řadu i pořádná dřina v dílně. Čtyřkolka musela projít úpravami. Přece jenom ve Francii se pojede úplně jiný závod, než které se jezdí v sezoně. „Museli namontovat větší nádrž. Klasická je na sedm litrů, nyní má pět litrů větší. Vylepšilo se chlazení, nahodily jsme i nové gumy,“ pokračuje v povídání Honza Brhel, který v minulosti v Pont –de- Vaux už startoval. „To bylo ještě v kategorii Kids,“ dodal.

A jak vidí závod jeho o šestnáct let starší parťák? „Je to pro mě velká výzva a jsem natěšený že si vyzkouším něco nového a naberu další zkušenosti. A těším se na týmovou práci,“ nechal se slyšet Jakub Kostelecký. Oba závodníci pojedou pod hlavičkou Brhelbrothers. Ve Francii jde od akce i Honzův mladší bratr Jirka, který startuje v kategorii Kids.