Slezané v Kolíně těžili z dobrého začátku. „V prvním poločase nám vycházelo téměř všechno, hlavně střelba za tři body,“ pochvaloval si opavský rozehrávač Radim Klečka. Jeho tým šel do sedmadvacetibodového trháku.

„Měli jsme slušný náskok, ale dobře jsme si uvědomovali, že v Kolíně to není za žádného stavu jednoduché, a to se také potvrdilo,“ konstatoval člen širšího kádru reprezentace. Středočeši začali stahovat, ve druhém poločase se přiblížili na pět bodů.

„Bavili jsme se o tom, že si musíme dát pozor na vstup do třetí čtvrtiny, bohužel se tak nestalo. Kolín se vrátil do hry. Naštěstí jsme si vítězství nenechali vzít,“ vydechl si osmadvacetiletý basketbalista. „Výhra z Kolína má pro nás velkou cenu i z toho hlediska, že soutěž je extrémně vyrovnaná,“ pokračoval Klečka.

Už ve středu čeká na Opavské duel Ligy mistrů v Paříží s domácím Nantrerre. V hlavním městě Francie přitom v sobotu bylo pořádně horko. Demonstraci Žlutých vest provázela řada nepokojů .

„Koukal jsem, že se to tam mele, ale hrajeme až v středu, snad bude klid a nás to mine. Musím přiznat, že zrovna nejlepší pocit z toho nemám,“ přiznal Radim Klečka.

Už v neděli odehraje Czudkova družina další duel Kooperativa NBL v Ústí nad Labem. „Holt cestování se nezbavíme, ale věděli jsme, do čeho jdeme. Samozřejmě že v neděli chceme vyhrát,“ zakončil Radim Klečka, který se Kolíně blýskl patnácti body, třikrát se z toho prosadil z trojkové čáry.