Ještě pro upřesnění. Oba v minulosti zažili v Opavě zlatou éru, poté také asistovali u znovuzrození opavského basketbalu. Czudek opavský tým trénuje, v klubu zastává i funkci sportovního ředitele. Jeho bývalý spoluhráč Hrubý, přezdívaný Slamák, šéfuje Severočechům z pozice generálního manažera. „Jak znám Slamáka, na Opavu dokáže tým vždy pořádně nahecovat. U nás už dlouho nevyhráli, budou to chtít změnit,“ řekl Petr Czudek.

„Speciální odměnu jsem nevypsal. Pro naše kluky je každý zápas velkou motivací, je ale pravdou, že utkání v Opavě mají pro mě zvláštní náboj,“ přiznal Tomáš Hrubý a pokračoval: „Na opavské angažmá vzpomínám rád. Narazil jsem na dobrého trenéra, skvělé spoluhráče, a taky fanoušky.“

Zítra se divákům představí dva týmy, které těží z dobrého začátku. „Oba týmy začaly dobře. Podařil se jim získat jeden cenný skalp. My jsme vyhráli v Děčíně, Ústí udolalo Olomoucko. Věřím, že domácí palubovku uhájíme a připíšeme si čtvrté vítězství,“ prohlásil Czudek.

close Tomáš Hrubý info Zdroj: Archiv Deníku zoom_in

„Soutěž teprve začíná. Vstup je důležitý. Pro mě je Opava klubem, který basket dělá velmi dobře. Očekávám kvalitní zápas. My uděláme všechno pro to, abychom uspěli,“ dodal Tomáš Hrubý.

Opavští ladili formu ve středečním zápase Alpe Adria Cupu, kdy na domácí palubovce převálcovali maďarský Körmed 116:56. „Pozitivum vidím v tom, že šanci dostali mladí hráči a také, že přišlo dost diváků. Na druhou stranu v naší hře bylo vidět i několik chyb,“ zakončil Petr Czudek.

Ostrava, druhý regionální zástupce v nejvyšší soutěži, se představí v Kolíně, kde se pokusí odpoutat ze dna ligové tabulky.