Velkou práci dalo pořadatelům zprovoznění hřiště, které bylo vlivem dešťů silně prosáklé a v žalostném stavu.

V prvním zápase se Opavští postavili proti celku z Havířova. Opavští nasadili slabší nadhoz a soupeře do ničeho vážnějšího nepustili. To ale jen do doby, než nadhoz vystřídali za silnější, aby západ dovedli do úspěšného konce. Za stavu 6-4 nastoupil na prkno Zdeněk Mateřanka.

Havířov se však nezalekl a po sérii úspěšných odpalů skóre otočil, ujal se vedení a zápas zdramatizoval. Opava stěží zachránila prodloužení, když plnými metami zastavila útok soupeře. Za stavu 7-7 se šlo do tie-breaku, kde ovšem opavští nejlepší pálkaři selhali. Až Jindřich Hlas svým třetím odpalem v zápase skóroval dva body.

V dohrávce už Opava soupeře k ničemu nepustila a vyhrála 9-8.

Do zápasu proti Kunovicím nasadila Opava svého čtvrtého nadhazovače, který musel být ještě v první směně za stavu 0-3 střídán. Opava od počátku stahovala čtyřbodový náskok soupeře, což se jí nakonec soustavným tlakem podařilo, přestože měla několik výpadků v útoku.

Kunovice se po počátečním tlaku nedostávaly vůbec na mety, což znamenalo otočení skóre. Vzhledem k širší strike zóně bylo pro Kunovičany težké prosadit se na pálce. Zápas ukončil symbolicky opavský nadhazovač strike-outem za stavu 7-4 ve prospěch Opavy.

Třetí zápas Havířova proti Kunovicím byl také dramatický. Hra byla zahnána do tie-breaku, z něhož nakonec vzešly vítězně Kunovice 8-4.

„Dá se říci, že můžeme být s výsledky spokojeni, získali jsme maximum možných bodů, nicméně jsme vyvíjeli malý tlak na naše soupeře a nedonutili je chybovat. Měli jsme několik velmi slibných příležitostí, ale nikdo z nás kromě Jindřicha Hlase nebyl schopen vzít odpovědnost na svá bedra a táhnout celé družstvo.

Bylo znát, že nám chybělo několik hráčů základní sestavy, projevovalo se to zejména v útoku,” řekl Zdeněk Mateřanka a doplnil, že cílem opavského týmu je vyhrát lokální soutěž, a tím se kvalifikovat do baráže o druhou nejvyšší celostátní soutěž.

Nyní čeká na opavské softballisty letní přestávka, další kolo soutěže čeká na hráče až v září v Luhačovicích. Někteří posílí partnerský oddíl Kunovic v bojích o extraligové body, na další čekají přípravné turnaje.

Výsledky: Opava – Havířov 9:8, Havířov – Kunovice 8:4, Opava – Kunovice 7:4.

František Géla