Opavští bruslaři klubu SportovníKurzy.cz se ve Vestci nesoustředili jen na elitní půlmaraton, ale zabojovali i na hobby desítce, kde se ve startovním poli 57 jezdkyň a jezdců objevila Linda Jandová. Ta si vyjela sice časem 24:11.64 až 37. místo absolutního pořadí, ale to pro ni znamenalo třetí místo v kategorii žen. Hlavní pozornost Opavanů se ale upírala k trati dlouhé 21 kilometrů. Hlavní závod, který se tradičně jede jako součást Českomoravského poháru v in–line bruslení 2009, vyhrála v ženské kategorii dle očekávání i papírových předpokladů Slovenka Renáta Karabová (Skating Club Košice), která doposud nenašla v Čechách přemožitelku. Mezi muži se tentokrát dařilo Matěji Krupkovi (BZK Praha), Mistru ČR v maratonu pro rok 2009, který systémem start-cíl nedovolil žádnému ze soupeřů pomyslet na lepší kov než je stříbro. Pro ten si ale tentokrát nedojel ani opavský Vojtěch Drastich, který se ztrátou necelých tří minut musel spokojit až s celkovou sedmou příčkou, a tedy třetí v elitní kategorii mužů.

„Hned na začátku v prvním kole to Matěj (Krupka) napálil a všem nám ujel. Za ním se vydali jen dva závodníci, já jel ve skupině asi deseti dalších. Té se ale moc stíhat špičku nechtělo, a tak jsem ten balík vlastně táhl až do předposledního kola, kdy jsem si chtěl na konci vláčku odpočinout, protože jsem začal tuhnout. Jenže se mi do cesty připletl jeden z jezdců, kterého jsme předjížděli o kolo, a to mne rozhodilo. Už jsem se nedokázal dostat dopředu a dojel sedmý,“ popsal závod Vojtěch Drastich.

To by ale jeho průběžné vedení v Českomoravském in-line poháru nijak nemělo ohrozit. Dokonce ani v případě, že do zbývajících dvou závodů nenastoupí. K tomu ale Vojta říká:

„Do Račic na poslední závod seriálu určitě pojedu a závod si odjedu. Co se týká 5. září v Černošicích, ještě nevím, protože máme plánovánu rodinnou oslavu, a tak možná jednou vynechám.“

Dvaadvacátá celková a šestá příčka v kategorii patřila v Liberci dalšímu z Opavanů, Filipu Šustkovi. To však bylo vše. Další Opavané – Michal Pěčonka a Patrik Stoniš – skončili tentokrát mezi těmi, kteří museli vzdát. Michal pro křeče, Patrik pro zdravotní potíže se žaludkem.
Co se nepovedlo klukům v dresu SportovníKurzy.cz, to napravila opavská děvčata. Třiatřicátá celkem a čtvrtá v kategorii žen dojela Martina Žáčková. I ta útočí na celkové prvenství, a pokud zajede i zbývající dva závody dobře, nemělo by jí minout. Už proto, že její největší konkurentky, na rozdíl od ní, jeden ze závodů seriálu neodjely. Čtyřicáté šesté místo celkem a páté mezi ženami patřilo v Liberci další z reprezentantek SportovníchKurzů.cz Haně Fedákové. Pro dokreslení jen dodáváme, že do hlavního závodu odstartovalo celkem 68 závodníků, z toho 17 žen.