Nivnice - VK Hlučín 3:2 (-21, 20, -20, 23, 11)

Poslední dvojzápas s Drásovem dopadl pro hlučínské volejbalisty velmi dobře a hrající kouč Miroslav Kvapil věřil, že jeho tým bude úspěšný i v Nivnici. „První set se hrál v naší režii. Udržovali jsme si tříbodový náskok a v pohodě první sadu vyhráli,“ poznamenal Kvapil.

Bohužel druhý set přinesl pravý opak. „Mysleli jsme si zřejmě, že domácí se porazí sami. Brzy jsme z tohoto dojmu vystřízlivěli,“ podotkl hrající kouč Hlučína. Třetí set jeho tým vyhrál a zdálo se, že má nakročeno k vítězství. Ve čtvrtém dějství vedl Hlučín 20:19, bohužel pak se karta obrátila.

„Domácí chytali v poli neskutečné balony, třikrát zablokovali náš útok a vynutili si pátý set. V něm nakonec dotáhli utkání do vítězného konce,“ krčil rameny zklamaný Kvapil.

Hlučín: Balarin, Hladiš, Skoták, Večeřa, Boček, Jaborský, libero Mika – Plaček, Dědoch

Nivnice – VK Hlučín 3:2 (-18, 22, -14, 18, 12)

Pro druhý zápas udělal Miroslav Kvapil změny v sestavě a Hlučín začal šlapat, první set s přehledem vyhrál. V tom druhém šli domácí do pětibodového trháku. „Dokázali jsme se přiblížit na rozdíl jediného bodu, ovšem potom jsme vlastními chybami celý set projeli,“ hněval se trenér.

Další hru Hlučín vyhrál. „Myslel jsem si, že zápas nepustíme. Avšak v tomto dvojzápase nám nehráli smečaři, navíc nám chyběl nahrávač Karčmář,“ řekl Miroslav Kvapil. „Domácí více chtěli, udolali nás bojovností,“ podotkl hrající trenér Hlučína.

Hlučín: Balarin, Plaček, Kvapil, Dědoch, Boček, Jaborský, libero Mika – Večeřa, Hladiš