Úvodní sada prvního duelu začala pro Slezan dobře. Od stavu 13:12 se svěřenkyně Luboše Pecháčka prezentovaly výbornou obranou, vypracovaly si až šestibodový náskok, a sada se tak stala jejich kořistí.

„Druhý set nabídl vyrovnaný volejbal. Jenomže za stavu 10:10 došlo ke zranění naší nahrávačky Pecháčkové a než si holky zvykly na novou nahrávačku, prohrávaly 14:20,“ komentoval klíčové momenty zápasu opavský trenér.

Jeho děvčata se dokázala ale ještě zvednout, avšak koncovka stejně vyzněla lépe pro Nový Jičín – 26:28. Jenomže pro domácí přišel další malér, a to v podobě zranění další opory – Kalužíkové. „Naše hra se poté sesypala jako domeček z karet. Třetí set jsme zcela projeli, čtvrtý se nám podařilo zdramatizovat, ale koncovka nám utekla.

Být kompletní, tak zápas vyhrajeme,“ mínil Luboš Pecháček.

Slezan Opava - Nový Jičín 1:3 (17, -26, -20, -23)
Opava: Pecháčková, Bartošová, Zamykalová, Ondrová, Haasová, Bednaříková, libero Štenclová - Smijová, Chlebovská, Kalužíková

Druhý zápas začal opět vyrovnaně, ale jen do stavu 10:10. „V této chvíli holky doslova zkolabovaly na příjmu a set hladce prohrály. Výměny v sestavě se projevily a celý druhý set jsme byli lepším týmem a zaslouženě se radovali.

Ve třetím setu to byl krásný volejbalový boj, byl to bod za bod a bylo jasné, že kdo vyhraje tento set, vyhraje celý zápas,“ řekl k druhému utkání trenér Pecháček. „Do koncovky jsme vstoupili za stavu 22:20 a 23:21, soupeř srovnal, ale přesto jsme si vypracovali dva setboly, které soupeř s přehledem zvládl a naše špatné příjmy rozhodly o dalším vývoji zápasu.

Prohraný set nás doslova zlomil a čtvrtý set byl již lehkou kořistí soupeře,“ řekl ještě domácí trenér.

Slezan Opava - Nový Jičín 1:3 (-13, 22, -25, – 13)
Opava: Ondrová, Bartošová, Zamykalová, Chlebovská, Haasová, Bednaříková, libero Štenclová - Smijová, Prusková, Kalužíková