Kylešovice vstoupily do utkání nervózně. „Dělali jsme nevynucené chyby a soupeř šel do vedení 12:16. Za tohoto stavu šla na podání Maruška Haasová a šňůrou sedmi bodů jsme výsledek otočili na svou stranu,“ začal o prvním zápasu hovořit trenér Kylešovic Luboš Pecháček.

„Myslel jsem si, že nás úspěch z prvního setu uklidní, ale nestalo se. Nezvládli jsme vstup do druhé sady. Neustále jsme dotahovali čtyř až pětibodové vedení,“ pokračoval trenér.

„Začátek třetího setu jsme tentokrát zvládli, ujali se vedení až 13:9, ale ani toto nás neuklidnilo, soupeř otočil na 13:14 a začalo se nanovo. V této části zápasu byli hosté důraznější na útoku a zaslouženě se ujali vedení 2:1,“ uznal Luboš Pecháček, který protočil sestavou, a to přineslo ovoce.

„I když nám utekl začátek, prohrávali jsme 9:4 a 12:7, podařilo se nám soupeře několikrát ubránit na síti a poli. Podařilo se nám náskok pomalu stahovat. Nakonec jsme srovnali. Tiebreak už byl zcela v naší režii,“ doplnil trenér.

Druhý zápas začala vyrovnaně. „V prvním setu byla k vidění spousta dlouhých a pěkných výměn. Podařilo se nám zvládnout koncovku a šli jsme do vedení,“ poznamenal Luboš Pecháček. Druhé hrací období zvládly Kylešovice na jedničku a vypadalo to, že ve třetím setu utkání ukončí.

„Od stavu 22:18 jsme si ale nedokázali poradit se soupeřovým podáním a rázem to bylo 22:24, i když jsme srovnali, Novému Jičínu se podařilo snížit,“ řekl domácí kouč. Drama se ale nekonalo.

„Ve čtvrtém setu jsme určovali tempo hry a s přehledem vyhráli.  Za dvě vítězství jsme rádi, ve druhém zápase jsme dali šanci mladé hráčce Vendule Jarošové, která si tak zkusila vyšší soutěž a nezklamala. Nejlepší hráčkou v obou utkáních však byla Maruška Haasová, která dělala nejvíce problémů hostům na útoku a na servisu. Pochvalu si zaslouží i celý tým,“ uzavřel Luboš Pecháček.

VK Kylešovice – N. Jičín 3:2 (22, -22, -22, 21, 6)

Kylešovice: Kanovská,  Zamykalová, Haasová, Kotasová, Halátková, Lesáková, libero Pecháčková - Grussmanová, Bartošíková, Fialová, Konečná, Jarošová

VK Kylešovice – N. Jičín 3:1 (20, 17, -23, 16)

Kylešovice: Kanovská,  Zamykalová, Haasová, Kotasová, Jarošová, Lesáková, libero Pecháčková -  Grussmanová, Bartošíková, Fialová, Konečná, Halátková.