Z České republiky bylo na jih Evropy vysláno jediné auto, v němž seděli hned čtyři opavští zástupci – Jana Slováková, Dalibor Lhotský, Václav Losert a Dušan Kudlička. Celá výprava měla namířeno do dějiště závodu na fotbalové hřiště do Ivanič Gradu, který se nachází v lokalitě nedaleko od hlavního města Chorvatska Záhřebu.

Závody se uskutečnily ve dnech 20. – 22. června. Největším želízkem v ohni byl Dalibor Lhotský, pro něhož tato akce znamenala poslední zkoušku před MS ve Švýcarsku. Nejlepšího výsledku z opavských střelců však nedosáhl. V závodě jeho zbraň postihla porucha a nakonec z toho bylo až dvanácté místo se ziskem 881 bodů.

„Kdyby mu všechno zafungovalo podle plánu, měl by na umístění okolo šestého místa. Ještě, že ale byla závada odhalena už v Chorvastku. Horší by to bylo na světovém šampionátu. Takhle alespoň může vzniklý problém zavčas odstranit,“ oddechl si trenér týmu Dušan Kudlička, jenž v Croatia Cupu s 1 526 body figuroval na konečné desáté pozici.

Poslední mužský zástupce z Opavy Václav Losert byl klasifikován o příčku výše než Kudlička za 1 550 bodů a jen doslova o fous mu unikla účast ve finále. V tom kralovali Francouzi. Vítězem se stal závodník pocházející ze země Galského kohouta Pascal.

Nejlepší opavskou polní kušistkou startující v Ivanič Gradu se tak stala Jana Slováková, která se probojovala do osmičlenného finále, v němž mezi ženami obsadila osmé místo se 1 484 body. Konkurence byla na dalším dílu Evropského poháru skutečně obstojná. Vždyť ze špičky vynechali závod v Chorvatsku pouze Maďaři. I proto lze považovat konečná umístění za slušný úspěch.

„Myslím si, že pro Lhotského to byla opravdu dobrá příprava před blížícím se Mistrovství světa ve Švýcarsku. Úroveň závodu byla skutečně vysoká. Střílelo se za vysokých teplot, takže jsme si zkusili zasoutěžit i za dosti náročných klimatických podmínek. Organizátoři pro nás připravili i zajímavé zpestření. Během víkendu jsme totiž navštívili i místní rybářskou baštu,“ přiblížil a pochvalně zhodnotil Croatia Cup Dušan Kudlička.

(dus)