Sedm a půlkilometrovou trať zvládl s téměř dvouminutovým náskokem přesně za 43 minut. Celkem závodilo 22 hasičů a 3 hasičky z moravských a slezských profesionálních a dobrovolných sborů. Všichni zúčastnění doběhli do originálního cíle vysoko nad vrcholky stromů.

Lukáš je mistrem světa v triatlonu mezi hasiči, sbírá v této kategorii evropské a republikové úspěchy. Navíc se před dvěma lety stal mistrem ČR v dlouhém triatlonu, když porazil svého rádce a kamaráda Petra Vabrouška.

V kategorii do 40 let zvítězil v mlžných podmínkách na Pustevnách Petr Tešnar z HZS MSK, stanice Ostrava-Jih, s časem pod 45 minut. Mezi třemi statečnými ženami z SDH Metylovice, tradičními účastnicemi Totmana, zvítězila Zuzana Bílková.

Poslední čtyři roky běhali Totmani z Frenštátu pod Radhoštěm až na vrchol Velkého Javorníku. Vždy zvítězil hasič Milan Smetana z Jeseníku.

Letošní extrémní závod opět připravil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje ve spolupráci se Sportovním klubem HZS MSK a Českou hasičskou sportovní federací.

Krasobruslaři Eliška Březinová a Tomáš Verner se na show v Ostravě připravují a pro Jozefa Sabovčíka chystají i překvapení.
Verner hubne. Kvůli Sabovčíkovi