„Do Nákla jsme jeli s tím, že tam nechceme prohrát, protože loni jsme s Eximpem měli velice dobré výsledky a ani letos domácí tým neukazoval, že bychom odsud měli odjet s porážkou, ale díky tragickému druhému poločasu se tak holt stalo,“ započal hodnocení duelu kouč Ferramu Miroslav Tůma.

Opava přitom nezačala vůbec špatně, Holubec totiž brzy prostřelil z šestky brankáře a otevřel skóre. Poté ale přišly dvě zbytečné ztráty míče ve středu hřiště a domácí skóre otočili na 2:1. Pak ale opět zaúřadovali hráči Ferramu. Nejprve po hezké individuální akci srovnal Michal Krčmařík a minutu nato strhl vedení zpátky na stranu svého mužstva Bartošák.

Jenže poté Opavským znovu ujel vlak. Eximpo totiž v krátkém časovém sledu stihlo nejprve vyrovnat a o chvilku později dokonce přidalo čtvrtou branku. Hostující futsalisté se ovšem s daným výsledkem nespokojili, z výrazného tlaku v závěru první půle vytěžil branku Prášil a upravil na poločasových 4:4.

Ve druhé půli ovšem začal koncert Nákla, které si během několika minut vypracovalo čtyřgólový náskok, což znamenalo vysoké vedení 8:4. Aktivní Prášil sice snížil na 8:5 a zdálo se, že Opava se ještě vzchopí, jenže domácí ji další brankou brzy posadili zpět na zem. Hostující Prášil však byl i nadále při střelecké chuti a udělal radost alespoň sobě, když zkompletoval hattrick a korigoval na 9:6. Poslední slovo si však vzali domácí futsalisté, kteří uzavřeli střelecký účet dne na 10:6 a po zásluze zvítězili.

„V prvním poločase to z naší strany nebylo špatné. Měli jsme několik vyložených gólových šancí, které jsme nevyužili, ale mysleli jsme si, že utkání dovedeme do vítězného konce ve druhé půli, ale tu jsme totálně zpackali zejména svým přístupem ke hře. Hráli jsme profesorsky, bez nasazení, nepodporovali jsme se navzájem.

Druhý poločas nám vůbec nevyšel. Dovolili jsme domácím, aby se dostali do vedení díky našim velkým individuálním chybám. Nebyli jsme si schopni nahrát, je to škoda ztratit body s takovým týmem. Soupeř neměl takovou kvalitu jako předchozí celky, s kterými jsme neprohráli. Bohužel jsme se porazili de facto sami,“ smutně uzavřel hostující trenér Miroslav Tůma.

Náklo - Ferram Opava 10:6 (4:4)
Branky Ferramu: Prášil 3, Bartošák, Holubec, M. Krčmařík
Ferram Opava: Vrána – Maloch, Bartošák, Prášil, Žurek, Klement, Holubec, M. Krčmařík. Trenér: Miroslav Tůma

Jan Šimek