Ještě před vstupem do play-off byli oceněni dva hráči Opavy za výkony v základní části soutěže. Lukáš Krčmařík si vystřílel cenu pro nejlepšího střelce, jeho kolega Zbyněk Pospěch se pak stal nejlepším nahrávačem a nejproduktivnějším divizním futsalistou.

Proti jičínskému soupeři se domácí prosadili jako první, jejich protivník ovšem vyrovnal a zásadní momenty utkání přišly nedlouho před poločasem.

„Novému Jičínu nevyšel signál, po němž jsme přešli do rychlého brejku a Lukáš Krčmařík skóroval. Následovala další akce, na jejímž konci se trefil Jakub Tůma. Podle mého tato půlminuta rozhodla o osudu zápasu,“ komentoval trenér opavského celku Miroslav Tůma.

Do druhé půle Ferram nastoupil o poznání klidnější a rychle navýšil svůj náskok. Vedl už 6:1, ale Top Dogs dokázali korigovat alespoň na konečných 6:3.

„Trošku jsme si to zkomplikovali, vítězství se nám však naštěstí povedlo udržet. Škoda, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale trefovali jsme brankovou konstrukci. Zaskvěli se oba brankáři. Náš Fišer podal výborný výkon,“ doplnili závěrem kouč Ferramu, jehož výběr se ve čtvrtfinálové sérii play-off ujal vedení 1:0 na zápasy.

Ferram Opava – Top Dogs Nový Jičín 6:3 (3:1)
Branky Ferramu: Krčmařík 4, J. Tůma, J. Žurek.
Ferram: Fišer – Pospěch, Krčmařík, D. Žurek, J. Žurek, J. Tůma, Šimeček, Kremer, Teichmann. Na střídání: Hudeček.