Ferram Opava vers. Arsenal Hlinsko 3:6 (0:4)

Svěřenci Miroslava Tůmy do tohoto zápasu nastupovali se záměrem urvat všechny tři body a zvýšit šanci na záchranu. Realita v úvodních minutách klání s Hlinskem však byla jiná. To se prosadilo hned v počátečních vteřinách náhodnou střelou a Ferram musel dotahovat. Domácí se pak dostali do několika šancí, ovšem žádnou z nich neproměnili. Nejblíže vstřelení gólu byl Bartošák, jenže nastřelil jen tyč. V dalším průběhu hry přidali hosté druhý gól. Opava nehrála to, co si do zápasu předsevzala, a v 19. minutě už byl rozdíl čtyřbrankový. Poločas tedy skončil 0:4 pro Arsenal.

Tento nepříznivý stav nenechal klidného kouče Tůmu, který svým hráčům o přestávce v kabině značně vyčinil. Promluvení do duše opavský celek nabudilo a ve druhé minutě závěrečného dějství snížil Czerný. Hostující celek následně spálil několik dobrých příležitostí, a tak se ke slovu dostal znovu Ferram. Zhruba od 30. minuty vyvinul na Hlinsko velký tlak a o pár okamžiků později si dali Hliněnští vlastence. Když do konce zápasu chybělo něco okolo dvou minut, přiblížil domácí alespoň k remíze Bartošák, jenž vsítil kontaktní gól na 3:4.

V závěru se Tůma rozhodl vsadit všechno na jednu kartu a odvolal gólmana, ale kýžené ovoce to Ferramu nepřineslo, ba právě naopak. Dvacet vteřin před koncem přidalo Hlinsko pátou branku a se Slezany bylo zle. Poté, co do závěrečného hvizdu rozhodčího chyběly tři sekundy, Arsenal své vítězství ještě vylepšil na 3:6, a Opava tak musela skousnout již letošní třináctou ligovou porážku. Pro zbytek sezony navíc Ferram nejspíš přišel o Ladislava Cezerného, který dostal červenou kartu za urážku sudího. Jeho gesto bude prošetřovat disciplinární komise, která vyvodí důsledky.

I kvůli tomuto faktu nemohl trenér Miroslav Tůma zrovna jásat. „Pozitivní je to, že za nepříznivého stavu to kluci nevzdali a vzali si k srdci mé přestávkové pokyny. Bohužel i tak jsme porážce nezabránili. Negativem je rozhodně vyloučení Czerného, jenž psychicky nezvládl závěr a nechal se hloupě vyloučit. Očekáváme až šestizápasový distanc.“

Branky Opavy: 22. Czerný, 35. vl. Hlinsko, 38. Bartošák Opava: Heider – Marec, Czerný, Bartošák, Žurek, Chmel, Kokeš, Vaněk, Prášil, Maloch, Zajíček.

(dus)