První čtvrtina byla v podání Opavy vskutku famózní…

Padlo nám úplně všechno, co jsme vystřelili. Hlavně ale rozhoduje obrana a dostat v poločase osmačtyřicet bodů je moc. První čtvrtina super, měli jsme ale daleko lépe bránit. Dělali jsme mentální chyby, viz já na konci. Udělali jsme jich více.

Nezalekli jste se rychlého vysokého vedení?

To ne, byl to začátek zápasu. Utkání se hraje čtyřicet minut, až pak je konec. Možná byli z našeho vedení překvapení.

Poté, co PAOK nabral čtrnáctibodovou ztrátu, začal hrát chytřeji…

Přitvrdil v obraně, my už jsme neměli tak moc volných pozic, jak jsme měli na začátku. Měli dvanáct hráčů v rotaci, kdy všechno zdvojovali, tlačili naše rozehrávače. Z toho pramenily naše chyby. Soupeř hrál výborně v obraně, měl dvanáct hráčů, všichni střelci, všichni typově stejní, obránci.

Filip Zbránek - Ilustrační foto.

Co říkáte na atmosféru v hale?

Pro mě jednoznačně super atmosféra. Když přijede dvě stě řeckých fanoušků a takto to poblázní… I naši fandové byli výborní. Chytla se celá hala, bylo to fajn.

Máte náročný program. Dnes a v sobotu hrajete ligu, ve středu Liga mistrů. Jak z toho ven, aby vás nesemlela únava?

To je otázka na trenéra. Musíme dobře zregenerovat. Věřím, že trenér nás dobře připraví na to, abychom byli na zápasy ready.

Máte problém přepínat z Ligy mistrů na českou ligu. Může to být dnes doma proti Brnu problém?

My to neumíme. Sice v Děčíně jsme byli bez čtyř hráčů základní pětky, to ale nemění nic na tom, že jsme hráli oproti Lize mistrů úplně jiný basketbal. V tomto se musíme zlepšit. Brno u nás určitě nebude chtít prohrát. Musíme celé utkání hrát tak, jak první poločas proti PAOKu. Takové výkony je třeba předvádět i v naší lize.