Na Hané se v opavské sestavě objevil křídelník Filip Zbránek, který vynechal úterní duel Ligy mistrů s italskými Benátkami.

„Den před zápasem jsem si zvrtl kotník. S trenérem jsme domluvili, že proti Italům hrát nebudu, tak ať jsem na Olomoucko připraven,“ komentoval úterní absenci osmadvacetiletý basketbalista. V prostějovské hale pobyl na palubovce skoro třiadvacet minut.

„Kotník je v pořádku, jsem připraven i na Holon,“ hlásí.

Opavští odehráli v Prostějově zvláštní zápas. Po špatném začátku nabrali jednadvacetibodové manko, to se jim podařilo vymazat a ve čtvrté desetiminutovce vedli. „Prohráli jsme vyhraný zápas,“ hlesl Zbránek.

„Rozhodl náš špatný výkon. Hráli jsme nekoncentrovaně, byly tam mentální chyby, jak v obraně, tak v útoku. Dotahovat jednadvacetibodové vedení soupeře stojí hodně sil,“ hledal opavský křídelník hlavní příčiny sobotního neúspěchu.

K nezvládnutému závěru Filip Zbránek řekl: „Nazval bych to shodou nešťastných okolností. Dostali jsme těžkou trojku, technickou za přešlap a v neposlední řadě vyhození z autu a špatný doskok. Budu se ale opakovat: utkání jsme prohráli kvůli špatnému začátku.“

V pondělí v šest ráno se opavská výprava vydala do Izraele. Domácí Holon bude těžký oříšek, zatím v Lize mistrů válí. „Pokud budeme hrát stejně jako druhý poločas s Benátkami, mohl by to být vyrovnaný zápas, ale vše bude záviset na tom, jak si to nastavíme v hlavách,“ míní opavský basketbalista, který si snaží zápasy na evropské basketbalové scéně si užít.

„Je to krásné srovnání s evropským basketbalem, výborná zkušenost pro nás hráče, bohužel ještě ji neumíme zúročit v naší lize,“ zakončil krátké povídání.