„Co spojuje lezení na osmitisícovky a závodění v džungli Kostariky? Připravte se na extrémní zážitky, o které se chci podělit,“ láká Tomáš Petreček. S filmovým nápadem přišel režisér a kameraman Tomáš Galásek, který s opavským obojživelníkem absolvoval nejednu z expedic. „Nad jeho nápadem jsem přemýšlel. Nakonec mi to přišlo jako dobrá myšlenka,“ poznamenal opavský extrémní sportovec.

První záběry se začaly sbírat před třemi lety a premiéru má mít v dubnu 2024. „Ve filmu jsou záběru jak z lezení, expedic, tak závodění. Jde o takový průřez,“ říká Tomáš Petreček. Navíc v něm opavský sportovec odtajní místa na Opavsku, kde trénuje. Na filmu dělá společně s produkčním týmem Alternative.NOW.

Kabelkový veletrh Deníku a OC Breda 2023. 24. listopadu 2023.
Kabelkový veletrh v Opavě. Akce přinesla přes pětapadesát tisíc pro Dominika

Kariéra Tomáše Petrečka je bohatá a velmi úspěšná. Doma má například dvě první místa ze Světového poháru v Adventure race z Polska a Španělska. Má za sebou pokus o horolezecký výstup na legendární horu Masherbrum. Byl součástí expedice, která vylezla na druhou nejvyšší horu světa K2. To jsou jen střípky z jeho sportovního života. Více už nabídne zmiňovaný film, který člověka zvedne ze židle.

K tomu, aby film spatřil světlo světa, jsou třeba finanční prostředky. Na Hithitu, českém, internetovým portálu probíhá kampaň na Tomášův film. Aktuálně je vybráno 62% z celkově částky. „Sbírka na film probíhá formou prodeje vstupenek. Takže ten, kdo se finančně bude na filmu podílet, bude odměněn,“ zakončil Tomáš Petreček. Vstupenka na nový film, tak může i být i ideálním vánočním dárkem.