Opava nastoupila s odhodláním pokračovat ve vítězné sérii, ale i když držela míček více na hokejkách, postrádala lehkost a přesnost. Petrovičtí pozorně bránili a využívali chyb domácích. Z těch vyplynuly i dvě branky v síti Opavy, když se nekrytý hráč soupeře prosadil v předbrankovém prostoru.

Také druhou část začali domácí dobře, snažili se útočit a tlačili se do brankoviště. Bohužel všechny jejich střely směřovaly jen do těla připraveného petrovického gólmana. A tak zase trestali hosté, a zvýšili už na 3:0. Minutu před druhou přestávkou Opava konečně skórovala, trefil se Martin Both.

Jenomže pak přišel první a rozhodně ne poslední slabý moment dvojice sudích. Both vyvážel míček ze své obranné poloviny, hráč soupeře jej chytil rukou za paži a stáhl k zemi. Sudí alibisticky mlčeli a hosté z protiútoku navýšili náskok na 4:1. To byl moment, který celé utkání velice ovlivnil. I přes nepřízeň osudu (a sudích) se Opavští dál rvali o výsledek, povedlo se jim snížit na rozdíl dvou branek, ale hosté opět dvěma góly během půlminuty odskočili. Osm minut před koncem zápasu využila P.E.M.A. po krásné akci přesilovku, 3:6 nebyl zdaleka nehratelný stav.

Jenomže hosté přitvrdili hru, množily se zákroky za hranicí pravidel, ty však nebyly z nepochopitelných důvodů potrestány. Naopak na druhé straně bylo odpískáno trestné střílení, které hostující hráč proměnil. A když pak Petrovice těsně před koncem skórovaly ještě jednou při pokusu o domácí power-play, musela Opava vypít kalich hořkosti až do dna.

Úvodní utkání 2. ligy prohrála 3:8 přesto, že svého soupeře výrazně přestřílela. Další dvě utkání odehrají opavští florbalisté hned o víkendu a opět doma v Mařádkově ulici. V sobotu budou hostit od 17 hodin tým Gullivers Sokol Brno I a v neděli pak od 10 hodin brněnské Retro Bulldogs B.

S.K. P.E.M.A. Opava – Z.F.K. Petrovice 3:8 (0:2, 1:2, 3:3)
Branky Opavy: Both, Mazur, Solný
Opava: Černín – Balnar, Terchovan, Kučera, Both, Jakub Kocur – Volf, Mazur, Boželník, Dzierža, Solný, Halámek, Pavela, Šimera, Štindl. Trenér: Martin Both

Florbalisté opět doma

Druholigoví opavští florbalisté se o víkendu opět představí na domácí alubovce haly na Mařádkové. P.E.M.A v sobotu přivítá od 17.00 Gullivers Sokol Brno I, v neděli pak od 10.00 hodin druhý brněnský celek, Retro Bulldogs B.

Po nepovedeném startu do soutěže budou chtít Opaváci dokázat, že do 2. ligy stoprocentně patří. Přijďte je podpořit.