Opavští florbalisté vzhledem ke své příslušnosti do druhé ligy nemuseli letos začínat Pohár České pojišťovny už v základní skupině, ale byli nasazení do 3. kola. V něm se v bílovecké sportovní hale utkali v neděli s místním Spartakem.

Domácí hrají Moravskoslezský přebor, tedy o tři soutěže níže než Opava, ale na hřišti to nebylo znát. Opava sice prvních deset minut zavřela Bílovec na jeho polovině, ale nic z toho nevytěžila. Naopak to byli domácí, kteří až do konce první části hrozili nebezpečnými brejky.

Skóre se poprvé měnilo v sedmnácté minutě, kdy se hosté ujali vedení. O sto dvacet vteřin později už to bylo 2:0, ale P.E.M.A. herně nepřesvědčila. Úvod druhé části patřil Spartaku, jeho hráči byli u všech míčků rychleji a vytvářeli si brankové příležitosti. Paradoxně v době největšího tlaku domácích, v desáté minutě, se trefili Opavští a zvýšili na 3:0 ve svůj prospěch.

Pak se Bílovci povedlo snížit a dokonce měl výhodu přesilové hry, nejprve pěti proti čtyřem, pak i proti třem, ale gól nedal. A tak trestala Opava, která si zajistila tříbrankový náskok.

V poslední dvacetiminutovce si už P.E.M.A. vývoj hlídala a prokázala velkou zkušenost. Neustálými přihrávkami a držením míčku na svých holích donutila protivníka stáhnout se na vlastní polovinu a jen bránit. Pokusy o protiútoky pak likvidovala opavská defenziva. Po několika povedených kombinačních akcích Opaváci ještě čtyřikrát skórovali. Spartak už jen po náhodném odrazu kosmeticky upravil na konečných 8:2 z pohledu Opavy.

„I když to podle výsledku nevypadá, tak pro nás to bylo vydřené utkání. Soupeř se uzavřel na vlastní polovině a na nás se projevila nerozehranost, bylo to pro nás první ostré utkání v sezoně. Nebýt výborného výkonu našeho brankáře, mohl být výsledek těsnější a my se na vítězství nadřeli mnohem víc," nebyl zcela spokojen s výkonem svého týmu hrající kouč Opavy Martin Both.

Ve 4. kole narazí Opavští na prvoligový Rožnov, utkání se bude hrát v hale ZŠ Mařádkova, termín bude ještě upřesněn.

FBC Spartak Bílovec – SK P.E.M.A. Opava 2:8 (0:2, 1:2, 1:4)
Branky Opavy: Mazur 3 (Dzierža 2, Terchovan), Tietz 2 (Vojtěch Kocur 2), Jakub Kocur (Terchovan), Volf (Vojtěch Kocur), Halámek (Solný)
SK P.E.M.A. Opava: Habram – Terchovan, Balnar, Kučera, Both, Repček, Jakub Kocur – Dzierža, Boželník, Mazur – Halámek, Solný, Pavela – Tietz, Vojtěch Kocur, Volf. Trenér: Martin Both