Opava - Havířov

V prvním utkání narazili Opaváci na favorita moravskoslezské ligy dorostu, celek SFK Havířov. Havířovští už na první pohled budili respekt svými urostlými postavami. A právě fyzický fond byl tím rozhodujícím faktorem v celém utkání. Havířovští využívali, i když mnohdy až za hranicí pravidel, své silové převahy, což mladá nezkušená dvojice rozhodčích netrestala.

A tak si Havířov na hřišti dělal, co chtěl.

Opava inkasovala dvakrát hned po třech minutách hry. Na tyhle dvě trefy hostů ještě dokázal odpovědět domácí Holzbauer, ale Havířovští do první přestávky navýšili na 3:1 ze svého pohledu. Druhá část byla dlouho vyrovnaná, i když hosté měli přece jenom více příležitostí ke střelbě. Další tři zásahy uštědřili Opavě v rozmezí deváté a dvanácté minuty. P.E.M.A. prohrávala 1:6 a neměla dostatek sil na zvrácení vývoje.

Naopak to byli opět hráči Havířova, kteří se mohli ještě třikrát radovat. V poslední minutě už došlo jen ke kosmetické úpravě výsledku, kdy vstřelil druhou branku Opavy Hanke.

„Havířov byl po všech stránkách lepší. Měli v sestavě starší a hlavně fyzicky lépe vybavené hráče, což rozhodlo. Naši kluci se snažili, neuhýbali soubojům s o deset i dvacet kilo těžšími soupeři, za což jim patří pochvala. Je to pro ně premiérová sezona a zatím se ještě rozkoukávají," uvedl trenér Opavy Michal Merta.

SK P.E.M.A. Opava - SFK TJ Slovan Havířov 2:9 (1:3, 0:3, 1:3)
Branky Opavy: Holzbauer (Nevřela), Hanke
Opava: Kryštof Bezděk – Vido, Matěj Bezděk, Tögel, Michal Novák – Repček, Klein, Gebauer – Holzbauer, Hanke, Nevřela – Stloukal, Lév, Pracný

Krnov - Opava

Zajímavý souboj svedli opavští dorostenci s Krnovem. Jestliže Havířov nebude mít v soutěži konkurenci, právě P.E.M.A. a Krnov budou týmy, které by měly bojovat o další místa ve špičce. Tento duel nabídl hezký florbal plný kombinačních akcí, střetů i zákroků brankářů. Právě gólmani kralovali v první třetině, která skončila bez branek.

Úvod prostřední třetiny Opavě utekl. Hned po dvaceti vteřinách inkasovala a za další dvě minuty už prohrávala 0:2. Jenže to P.E.M.U. nastartovalo. Během minuty a půl se dvakrát trefil Nevřela a jednou Lév a Opava rázem vedla, 3:2. Bohužel v poslední minutě hrála Orca přesilovku a povedlo se jí vyrovnat na 3:3. V poslední části ofenzivní hody pokračovaly. Krnovští mohli jít do vedení, ale samostatný únik útočníků Orcy zlikvidoval brankář Novák.

Hned z protiútoku P.E.M.A. trestala, prosadil se Repček, 4:3. O chvíli později bylo v Opavě ještě veseleji. Pracný, který je věkem ještě starší žák, zvyšoval na 5:3. Orca Krnov vyvinula velký tlak. Jenomže faulovala a tentokrát měla výhodu hráče v poli Opava. Přesto se Krnovu povedlo snížit na rozdíl jediné branky, 5:4. Navíc síly na hřišti se vyrovnaly, jenže florbalisté P.E.M.A. už si vítězství vzít nenechali.

„Byl to souboj dvou vyrovnaných soupeřů. Nám zase utekl začátek. To se nám stalo i minule v Bílovci, kde jsme zápas také otočili. Naštěstí se to povedlo i tentokrát, ale takové výpadky se nám nesmí stávat. Byl to ale pěkný florbal, o který se zasloužily oba týmy. Kluky musím zase pochválit," povídal Michal Merta.

FBC Orca Krnov - SK P.E.M.A. Opava 4:5 (0:0, 3:3, 1:2)
Branky Opavy: Nevřela 2 (Tögel, Hanke), Lév (Pracný), Repček (Lév), Pracný
Opava: Lukáš Novák – Vido, Matěj Bezděk, Tögel, Michal Novák – Repček, Klein, Stloukal – Holzbauer, Hanke, Nevřela – Tietz, Lév, Pracný. Trenéři: Michal Merta, Pavel Habram