Kouč Robert Segeťa udělal v mužstvu přes léto několik změn a hlavně zapracoval na taktické stránce hry. Poprvé se v dresu Opavy objevil vítkovický odchovanec Oldřich Sova, první zápas za muže odehráli také junioři Vojtěch Repček s Danielem Gebauerem.

Opava nakonec dramatickou bitvu zvládla. „ Výsledkově paráda, máme tři body, to jsme chtěli. Panuje velká spokojenost s první polovinou utkání, kdy jsme trpělivě čekali na chyby soupeře. Už to vypadalo na jasný výsledek, ale dvěma slepenými góly jsme pustili soupeře do zápasu, z kterého se stalo v závěru velké drama," hodnotil zápas opavský trenér Robert Segeťa a pokračoval:

„Bylo to trochu utrápenější vítězství, než se zdálo po první půlce. Některé pasáže zápasu už byly podle mých představ, některé byly horší. Ale máme dost času všechno vylepšit, prakticky celou základní část, abychom se připravili na play-off a porvali se o postup."

SK. P.E.M.A. Opava – Z.F.K. Petrovice 8:6 (3:1, 4:3, 1:2)
Branky Opavy: Dzierža 2 (Jakub Kocur), Klimscha 2 (Solný), Balnar (Sova), Dalibor Repček (Both), Sova (Solný), Vojtěch Repček (Gebauer)
Opava: Černín – Kučera, Jakub Kocur, Balnar, Rychlý, Both, Dalibor Repček – Volf, Vojtěch Kocur, Dzierža - Sova, Solný, Klimscha – Gebauer, Pavela, Vojtěch Repček. Trenér: Robert Segeťa