Prakticky hned po první třetině nebylo o co hrát. „Vůbec jsme nezachytili začátek zápasu, soupeř z jednoduchých akcí dával jednoduché góly," říkal zklamaný opavský trenér Pavel Válek.

Jeho tým prohrával po první třetině 5:0 a domácí si na hřišti dělali, co chtěli. „Úplně nám chyběla jiskra. V minulých zápasech jsme taky mívali hluchá místa, ale vždycky jsme se z toho dokázali nějak dostat, třeba doma proti Kladnu. Ale tentokrát nám nešlo nic," poznamenal Válek.

Opavští začali trochu hrát až ve druhé části za stavu 7:0, kdy rychle vsítili dvě branky, ale Brňané už utkání pevně drželi ve svých rukou. „Hattrick je technicky i takticky hodně vyspělé mužstvo. My jsme jim utkání ještě svým výkonem, svými chybami usnadnili," povídal trenér Opavy.

Opět rozhodovaly opavské individuální chyby, které dokáže každý soupeř vždy potrestat. „Hráči to ví, pořád o tom mluvíme, ale pokud si to neuvědomí sami, tak se může opakovat pořád dokola a žádný efekt to nepřinese," uvedl Pavel Válek.

Na některých opavských hráčích bylo už po první nepovedené třetině vidět, že utkání vnitřně vzdali. I když ve florbale se dá otočit daleko nepříznivější stav. „Bohužel jim do hlavy nevidím. Co na to říct, když to někoho nebaví, tak ať to řekne rovnou," rozzlobil se kouč.

Brněnský Hattrick tak krutě nastavil zrcadlo momentální formy opavského týmu. „Soupeř byl lepší, a když si získal náskok, hrál už na jistotu a florbalem se bavil. My jsme tam sice měli nějaké šance, ale zase jsme je neproměňovali. Oni, když potřebovali, tak zapli a přehrávali nás," uzavřel Pavel Válek.

Hattrick Brno - SK P.E.M.A. Opava 13:5 (5:0, 4:2, 4:3)
Branky a asistence: 1. Habr (Houbal), 9. Houšť (Vojtíšek), 9. Hauser (Felkl), 14. Habr (Houbal), 15. Macálka (Marek), 25. Macálka (Hauser), 26. Kozlík (Tall), 36. Felkl (Hauser), 40. Vojtíšek (Houbal), 42. Hauser (Felkl), 48. Houbal (Habr), 50. Andrle, 58. Houšť (Habr) – 31. Mazur (Boželník), 32. Kučera, 42. Klimscha (Mazur), 45. Terchovan (Klimscha), 54. Mazur (Terchovan)
Opava: Kyselý (26. Herudek) – Rychlý, Terchovan, Kučera, Jakub Kocur, Balnar, Repček – Mazur, Boželník, Klimscha – Halámek, Solný, Dzierža – Šimera, Vojtěch Kocur, Tietz. Trenér: Pavel Válek