Ještě loni extraligové Kladno bylo hodně těžkým protivníkem, ale Opava se netajila tím, že by chtěla konečně uspět.

„Nikdy nejedeme k zápasu s tím, že prohrajeme, to ani nejde. Samozřejmě velikých kvalit Kladna jsme si byli vědomi," pravil opavský trenér Pavel Válek. Hostům se do sestavy vrátil uzdravený útočník Dominik Klimscha, v brance se po delší odmlce představil opět Aleš Látal.

Kladenští se do Slezanů pustili s vervou a hned v první minutě mohli vést. Opavští se do první velké šance dostali až v sedmé minutě. Domácí si drželi převahu a tu také zúročili dvěma vstřelenými góly.

„I když jsme inkasoval, tak jsme hráli výborně dozadu. Jenže bohužel jsme na to nenavázali v dalších dvou třetinách," popisoval vývoj opavský kouč. Zkušené Kladno si náskok hlídalo a po první přestávce přidalo další dvě trefy. Až za stavu 4:0 se prosadila také Opava, když dlouhou přihrávku Kučery zužitkoval Dzierža.

„Jenže jsme dělali velké chyby v obraně a Kladno nás za to dokázalo trestat," poznamenal Válek. Kdo by čekal opavský nápor v posledním dějství, mýlil by se.

„Ve třetí třetině vždycky umíme zabrat, ale tentokrát nic. Jako bychom už byli na cestě domů. Naši hráči vůbec nebojovali, byli jsme bezzubí," kroutil hlavou opavský kouč. Kladno tak v pohodě dokráčelo k vysokému vítězství 7:1. „Byl to nejhorší výkon v dosavadní sezoně. Nemělo to šťávu, nasazení, prostě nic, takhle se o body v první lize nehraje," dodával Válek.

FBC Kladno - SK P.E.M.A. Opava 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branka a asistence: 9. Gruber (Šimůnek), 20. Lacko (Řeháček), 27. Slivka (Pertlík), 27. Gruber (Přívara), 34. Richtr (Přívara), 47. Gruber (Přívara), 59. Slivka (Nolč) – 28. Dzierža (Kučera)
SK P.E.M.A. Opava: Látal – Rychlý, Balnar, Kučera, Jakub Kocur, Repček, Gavenda – Terchovan, Boželník, Klimscha – Dzierža, Solný, Pavela – Halámek, Vojtěch Kocur, Mazur. Trenér: Pavel Válek