Od počátku to bylo běhavé a velice fyzicky náročné utkání. Opavští nastoupili hned od první minuty na dvě pětice, což je udržovalo ve velkém tempu. Kdo se byl podívat na předchozím vzájemném měření sil v Brně, tak nevěřil vlastním očím. Zatímco v prvním utkání Hattrick Opavu doslova zadupal do země, tentokrát proti němu stál sebevědomý domácí kolektiv.

„Věděli jsme, co Brno hraje. Nechtěli jsme dopustit, aby to dopadlo jak v Brně, kdy po polovině zápasu nebylo co hrát. Chtěli jsme to zatáhnout vzadu a vyrážet do brejků, počkat si na šanci." uvedl opavský kouč Pavel Válek. Hned v jedenácté minutě vyšla přesilovková souhra Rychlého s Klimschou a domácí vedli.

Bohužel hned na počátku druhé třetiny se hostům podařilo vyrovnat a tím se vrátit do utkání. „Na začátku druhé části jsme bohužel udělali několik chyb, ze kterých soupeř vytěžil branky," reagoval Válek zejména na druhý gól v síti Opavy, který padl v domácí přesilové hře.

Do posledního dějství šla Opava s jednobrankovou ztrátou, když Brno vedlo 3:2. Jenže Terchovan dokázal dvěma trefami stav otočit. Bohužel radost slušně zaplněné domácí haly netrvala dlouho. Hattrick si nejprve z přečíslení a pak dalekonosnou bombou vzal vedení zpět. „Mrzí mě to, že jsme neudrželi vedení 4:3. Obě branky padly z našich chyb," podotkl Válek.

Diváci i přes prohru ocenili domácí florbalisty potleskem. „I když jsme prohráli, tak se mi zápas líbil. Pochválil jsem kluky za přístup, za to, že předvedli opravdu kolektivní výkon. Střídačka žila, všichni se povzbuzovali, hecovali," pochvaloval si trenér Opavy a pokračoval:

„Samozřejmě mě mrzí, že z toho utkání nemáme body, protože psychika by šla zase o něco nahoru. Příští týden nás totiž čeká doma v Opavě Znojmo a to je tým ještě o třídu výš než Hattrick," dodal Válek.

Na straně Opavy se opět prosazovala jen první pětka, když Dominik Klimscha byl u všech branek, dvě sám vstřelil a na dvě nahrál, dva góly si připsal Ondřej Terchovan a dvakrát asistoval Lukáš Rychlý. Škoda, že druhá řada nevyužila svých přemnoho příležitostí, pak by šance na vítězství byla ještě větší.

SK P.E.M.A. Opava - FBŠ Hattrick Brno 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
Branky a asistence: 11. Klimscha (Rychlý), 38. Klimscha (Rychlý), 45. Terchovan (Klimscha), 50. Terchovan (Klimscha) - 22. Kozlík (Kolajta), 26. Houbal (Habr), 39. Houbal (Ondráček), 51. Houšť (Houbal), 56. Houšť (Habr)
SK P.E.M.A. Opava: Latál - Rychlý, Balnar, Jakub Kocur, Repček - Terchovan, Boželník, Klimscha - Halámek, Vojtěch Kocur, Dzierža - Kučera, Gavenda, Pavela, Šimera. Trenér Pavel Válek