Opavským chyběl na lavičce trenér Pavel Válek, ale zastoupil jej zraněný Dominik Klimscha. Domácí v utkání rychle vedli a Česká Lípa poznala, že pokud bude chtít body, bude muset hodně zabrat.

„Všichni čekali těžké utkání, věděli jsme, že Česká Lípa dala v minulém kole Litvínovu čtrnáct gólů. A jestli jsme chtěli uspět nebo je aspoň potrápit, museli jsme předvést to nejlepší, co v nás je," povídal zastupující kouč Dominik Klimscha.

Českolipští byli silnější na míčku, domácí těžili z pevné obrany a rychlých brejků. „Čekali jsme, že budeme celou dobu pod tlakem – a bylo to tak. Ale snažili jsme se hrát trpělivě, nikam se nehnat. Kluci plnili to, co jsme si před zápasem řekli v kabině," chválil tým Klimscha.

Po první třetině Opava vedla, po té druhé pak svítil na tabuli stav 3:3. Vůbec nebylo poznat, že hraje první mužstvo s posledním. „Oni na tom byli samozřejmě herně lépe, ale naši kluci makali, dřeli, tím dokázali s Českou Lípou držet krok," vykládal hráč, který je v Opavě na hostování z Ostravy.

Rozhodující moment přišel v sedmé minutě třetí třetiny. Za stavu 4:3 pro hosty došlo ke zbytečnému faulu a hostující mužstvo dostalo možnost hrát přesilovou hru. „Bránili jsme to dobře, Lípu jsme k ničemu nepustili. Pak ale vystřelil Štěpán Slaný a trefil. To je pan florbalista," říkal Dominik Klimscha.

Opava se potom ještě snažila. „Vytvořili jsme si tlak a dost šancí na to, aby se nám zápas ještě povedlo vyrovnat, jenže jsme neproměnili. Chtěli jsme jít v závěru i do šesti. Za stavu 4:3 jsem věřil, že dokážeme vyrovnat, ale soupeř bohužel odskočil na dvoubrankový rozdíl," popisoval Klimscha.

Nikdo nečekal, že Opava dokáže sehrát s vedoucím týmem tak vyrovnané utkání. „Nečekal jsem to, ale věřil jsem. Věřil jsem, že když budeme hrát nějaký systém, když to bude mít hlavu a patu, tak můžeme s nimi uhrát vyrovnaný výsledek," podotkl ostravský florbalista v opavských službách.

I když se prohrálo 4:6 a opět se neuhrály body, tak výkon je příslibem pro další kola. „Byl to dobrý výkon proti nejtěžšímu soupeři. Většinou hrajeme dobře proti těžším soupeřům, ale pořád platíme nějakou tu nováčkovskou daň. Musíme si více věřit, že jsme schopní dotáhnout zápas do vítězného konce," uzavřel odchovanec FBC Ostrava.

SK P.E.M.A. Opava - FBC Brzdy cz Česká Lípa 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)
Branky a asistence: 2. Vojtěch Kocur (Volf), 17. Dzierža (Mazur), 23. Kučera (Solný), 54. Boželník (Halámek) – 12. Bezouška (Jirsa), 21. Matějíček (Bezouška), 32. Vnuk, 43. Novák (Vnuk), 47. Slaný (Vnuk), 58. Kroupa (Jirsa)
SK P.E.M.A. Opava: Kyselý – Rychlý, Balnar, Mazur, Kučera, Jakub Kocur, Petlach – Halámek, Boželník, Terchovan – Dzierža, Solný, Pavela – Šimera, Vojtěch Kocur, Volf – Gavenda, Tietz. Trenér: Dominik Klimscha