Přitom zápas začal velice dobře. P.E.M.A. předváděla útočný florbal, který se divákům líbil. V jedenácté minutě se dvěma slepenými brankami dostali domácí do vedení 2:0. I když Litvínov snížil, Opava hned odpověděla třetí trefou. „Myslím si, že právě to rychlé vedení nám opět trochu uškodilo. Kluci začali bláznit a chtěli ten zápas zase co nejdříve urvat. Stejně jako v prvním kole ve Znojmě," povídal trenér Pavel Válek.

Domácímu mužstvu se ale hrubě nepovedla prostřední třetina. Byli zbytečně vylučováni a zkušení Litvínovští je za to potrestali. Čtyřmi góly úplně otočili skóre i vývoj celého střetnutí. „Přišel nepochopitelný výpadek. Špatně jsme pokrývali hráče. Byla v tom taky hodně nedisciplinovanost, zbytečné fauly a oslabení. Upozorňoval jsem hráče, že nám budou pískat špičkoví extraligoví rozhodčí, kteří posuzují úplně všechno," uvedl opavský kouč.

V poslední části už si Litvínov zkušeně hlídal náskok, který ještě trochu navýšil. I přesto se domácím podařilo sedm minut před koncem dokonce vyrovnat na 5:5. To hala bouřila nadšením. Jenže radost trvala něco přes minutu, kdy hosté opět všechny zchladili šestou trefou. „Když se povedlo vyrovnat, tak místo toho abychom hru zklidnili, chtěli jsme to zase během minuty rozhodnout. Jenže přišla chyba, nedůslednost vzadu, a soupeř byl zase na koni," rozebíral situaci Pavel Válek a pokračoval: „Myslím si, že kdybychom nedostali ten šestý gól, tak ten zápas dokážeme vyhrát."

Na konci se P.E.M.A. odhodlala k power play, ale hrubkou v rozehrávce darovala Litvínovu lehkou sedmou branku. „Druhá třetina byla rozhodující. Tam jsme nešlapali jako tým. Navíc jsme polovinu času strávili ve čtyřech, takže ty naše lajny se nedostaly do tempa. Na tom musíme zapracovat," podotkl trenér opavských florbalistů.

SK P.E.M.A. Opava - SK Bivoj Litvínov 5:7 (3:1, 0:4, 2:2)
Branky: 11. Mazur (Kučera), 12. Pavela (Dzierža), 18. Boželník (Kučera), 50. Jakub Kocur (Solný), 53. Dzierža (Solný) - 16., 29. a 35. Černý (Hulič, Kašpárek, Skuhrovec), 31. Kašpárek (Hulič), 34. Hocelík (Hertl), 54. Hulič (Hocelík), 60. Kropáček (Černý). Diváků: 221
SK P.E.M.A. Opava: Látal - Rychlý, Klimscha, Kučera, Martiník, Jakub Kocur, Repček, Balnar, Světlík - Mazur, Boželník, Terchovan - Dzierža, Solný, Pavela - Němčík, Vojtěch Kocur, Halámek - Tietz, Gavenda. Trenér: Pavel Válek