Zpočátku to vypadalo, že Opavští svého protivníka vyprovodí s debaklem, když se v první třetině dostali do vedení 5:1.

„Zahráli jsme výborných sedmnáct minut, to nemělo vůbec chybu. Jenže potom jsme soupeře zbytečnými dvěma brankami dostali do laufu," říkal kouč Robert Segeťa. Petrovice se dostaly na dostřel a začala o každý míček. Hosté dokonce na počátku třetí třetiny vyrovnali na 6:6.

„Dostávali jsme hodně podobné branky, které vyplynuly ze špatného postavení našich hráčů. Soupeř se všecko snažil hrát na bránu, měl tam obrovský tlak. Jejich dorážky nám dělaly potíže a laciné góly nás srážely dolů," popisoval trenér Opavy.

P.E.M.A. pak dvakrát utekla na rozdíl dvou gólů, ale hosté se vždy přiblížili. Naštěstí na desátý gól Dzierži už zareagovat nedokázali. „Už minulé utkání jsme zahráli velice dobře do útoku, dali jsme šest branek a snad pět tyček. Teď nám to hodně lepilo a dali jsme deset gólů, a ještě jsme měli spoustu dalších šancí.

Ale zase na druhou stranu jsme devět dostali, to je „průser"," rozebíral Robert Segeťa, který byl ale s vítězstvím spokojený: „Jsou to důležité tři body, doufám, že to tak půjde dál. Minule doma jsme taky hráli dobře, ale nakonec prohráli na nájezdy. Teď jsme hráli dobře sedmnáct minut, pak bojovali a nakonec vyhráli."

S.K. P.E.M.A. Opava – Z.F.K. Petrovice 10:9 (5:3, 1:2, 4:4)
Branky: 9. Kostolány (Vojtěch Repček), 14. Mazur (Dzierža), 15. Musialek (Sova), 15. Petr Pavlík (Dzierža), 19. Gebauer (Dalibor Repček), 34. Žák (Musialek), 45. Mazur (Kostolány), 54. Musialek (Kostolány), 55. Kostolány (Dzierža), 58. Dzierža (Gebauer) – 13. Chvastek (Michalík), 19. Michalík (Šmída), 20. Chvastek (Oborák), 35. Michalík (Šmída), 39. David (Kopelec), 42. Friedel, 46. Kopelec (Friedel), 56. Daubner (Chvastek), 59. Chvastek
Opava: Bezděk – Balnar, Rychlý, Gattnar, Dalibor Repček, Viktor Pavlík, Solný – Dzierža, Mazur, Petr Pavlík – Gebauer, Vojtěch Repček, Kostolány – Musialek, Žák, Sova – West, Halámek. Trenér: Robert Segeťa

Florbalový pohár: přijede Havířov

V úterý budou florbalisté S.K. P.E.M.A. Opava pokračovat v bojích Poháru České pojišťovny. Poté, co v minulém kole uspěli v Krnově, přivítají na své palubovce haly ZŠ Mařádkova silnějšího protivníka, Torpedo Havířov. S tímto soupeřem se Opavští střeli v minulé sezoně ve finálové sérii Národní ligy a bývalému extraligovému celku podlehli.

Havířovští si tak vybojovali postup do 1. ligy. Teď se střetnou znovu a Opava má Torpedu co vracet. Utkání začíná ve 20.00 hodin.

S.K. P.E.M.A. OPAVA – Torpedo Havířov (20.00, hala ZŠ Mařádkova)