Opavští nastoupili do utkání 
s několika změnami v sestavě 
a hlavně hráli na tři formace. „Některé změny byly vynucené nemocemi," upřesnil trenér Opavy Pavel Válek. „Chtěli jsme navázat na náš výkon z Prahy, dvě třetiny se nám to dařilo," pokračoval opavský kouč.

Když ve 46. minutě poslal Opavu do vedení Vojtěch Kocur, zdálo se, že favorit je na kolenou, jenomže nebyl. Stačila chvilka a všechno bylo jinak. „Dvě třetiny jsme drželi se soupeřem krok, byli jsme i lepším týmem. Bohužel pak přišel výpadek, který si nedokážu vysvětlit. Start jsme vrátili do hry sami," kroutil hlavou trenér.

Opava dělala chyby. „Místo na svůj výkon jsme se věnovali všemu jinému. Diskutovali jsme s rozhodčími i soupeřovými hráči," hledal Válek příčiny sobotní porážky. Nebylo to poprvé, co P.E.M.A. ztratila v závěru zápas.

„Mrzí mě to. Třeba nyní jsme se nechali vyprovokovat soupeřem. Když to shrnu, dvě třetiny jsme hráli dobře, za ně nemohu hráčům nic vytknout," uzavřel Pavel Válek.

SK P.E.M.A. Opava - FBC Start Praha 98 5:9 (3:3, 1:1, 1:5)
Branky a nahrávky: 1. Boželník (Rychlý), 5. Dzierža (Salamon), 19. Klimscha (Čížek), 39. Dzierža, 46. V. Kocur – 1. Vašíček, 2. Svoboda (Kropáček), 8. Schuller (Piňos), 28. Šišma (Zeidler), 48. Svoboda (Piňos), 54. Stejskal (Mareš), 56. Vavro (Haspeklo), 59. Řehulka (Schuller), 59. Haspeklo (Lupoměch)
Opava: Kyselý – Čížek, Rychlý, Terchovan, Boželník, Klimscha – J. Kocur, Gavenda, Pavela, V. Kocur, Halámek – Šimera, Salamon, Tietz, Džierža. Trenér: Pavel Válek