Utkání začalo velice kuriózně. Svitavy vstřelily branku, avšak sudí si toho nevšimli. Opavští se ale zachovali férově, Jakub Kučera si schválně vstřelil vlastní gól. „Přišlo nám to úplně normální, všichni ten gól viděli, tak přece ho nebudeme zapírat. A tak jsme si dali vlastňák," povídal trenér Opavy Pavel Válek.

O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které domácí totálně propadli. „Ve druhé třetině jsme úplně vypadli z tempa. Během šesti minut jsme dostali pět branek a bylo po zápase," hledal slova opavský kouč a pokračoval: „Svitavy se jednoduše dostávaly do zakončení a trestaly naše nedůslednosti." Prostřední část prohráli Opavané 1:6 a nechalo to na nich značné psychické stopy.

Do poslední části vletěla ale jiná Opava. „Hrozil nám debakl. Už jenom kvůli těm lidem, co se na nás přišli podívat, jsme museli zabrat," vykládal Válek. Opava sice opět brzy po přestávce inkasovala, ale pak začala stahovat náskok.

„Svitavy vyměnily brankáře, tak jsme si řekli, že ho zasypeme střelami," objasnil Pavel Válek. Domácí dokázali utkání ještě zdramatizovat. Pěti trefami zmírnili náskok hostí, ale na nějaký obrat už bylo pozdě.

„Výsledek 7:9 sice nevypadá nijak hrozně, ale už jsme prohrávali 2:9. Sice jsme v závěru dotahovali, ale soupeř hrál jen to, co potřeboval. Svitavy si náskok hlídaly. Měli jsme zase obrovské množství gólových šancí, ale ta naše koncovka, to je bída," posteskl si opavský trené.

„Pořád se bavíme o nesoustředěnosti a individuálních chybách, je to stále stejná pohádka. Navíc přístup některých hráčů není takový, jaký by měl v první lize být," zlobil se Válek.

SK P.E.M.A. Opava - FbK Svitavy 7:9 (1:2, 1:6, 5:1)
Branky a asistence: 7. Klimscha (Boželník), 28, Klimscha, 43. Balnar (Jakub Kocur), 44. Klimscha, 51. Halámek (Jakub Kocur), 59. Boželník, 60. Mazur (Klimscha) - 7. vlastní, 14. Říha (Richter), 22. König (Štancl), 34. Richter (König), 35. König, 37. Štancl (Klusák), 39. Klusák (Šmarda), 40. Štancl (Prudil), 43. Richter (Říha)
SK P.E.M.A. Opava: Herudek - Rychlý, Repček, Kučera, Jakub Kocur, Balnar, Terchovan - Mazur, Boželník, Klimscha - Dzierža, Vojtěch Kocur, Halámek - Gavenda, Solný, Pavela Tietz, Dušek. Trenér: Pavel Válek

Gesto fair play na florbale

Neuvěřitelná věc se stala v sobotu v utkání 11. kola první florbalové ligy mezi celky S.K. P.E.M.A. Opava a FbK Svitavy. V sedmé minutě první třetiny vstřelili hosté ze Svitav zcela regulérní branku, jenže ani jeden ze sudích ji neviděl, všichni hráči a také diváci však ano. Hra tedy chvilku pokračovala dále.

Jenže při následném přerušení se lavička Opavy dohodla, že se musí zachovat v duchu fair play. Úkol na sebe vzal obránce domácích Jakub Kučera, který zavezl míček do vlastní branky. P.E.M.A si za toto gesto vysloužila obrovské ovace nejen svitavské střídačky, ale také vlastních fanoušků.

„Všichni ten gól viděli, takže jsme ani na chvilku neváhali, že bychom jej zapřeli. Taky proto byla dohoda o tom, že si dáme vlastní gól, aby bylo zachováno fair play, naprosto spontánní a jednomyslná," uvedl k situaci trenér Opavy Pavel Válek.

Hostující kouč Lubomír Kocourek ještě po utkání nevycházel z údivu. „To jsem ještě nezažil. Musím opavskému týmu moc poděkovat a hlavně před ním smeknout. Takové neuvěřitelné gesto fair play se opravdu nevidí. Opavo, jste fakt borci," povídal trenér Svitav.