„Nebylo to z naší strany vůbec špatné. Měli jsme souvislejší tlak, drželi míček. Šance taky byly, spousta dobrých střel. Soupeř ale vytěžil z minima maximum. Tři góly dal po závarech před brankou, jeden z půlky," popisoval utkání opavský kouč Robert Segeťa.

Hosté šťastně vyrovnali dvě minuty před koncem, kdy míček úmyslně kopli do branky, sudí to však nepostřehli. V prodloužení mohl rozhodnout Dzierža z trestného střílení. „Marek měl smůlu, položil si gólmana, ale trefil tyčku," litoval Segeťa.

V nájezdech pak byli lepší hosté. „V nich naši hráči totálně zklamali, když ani z jedno ho nedáme gól, nemůžeme vyhrát," říkal trenér Opavy a dodával: „Je to začátek sezony, takže spousta věcí není ideálních, ale o výsledku rozhodlo to, že soupeř byl důrazný v brankovišti, kdežto my jsme tyhle jednoduché góly nedávali. Hra byla lepší než v prvním kole, už se mi to líbilo, ale nepromítlo se to do výsledku."

S.K. P.E.M.A. Opava – Hippos Žďár nad Sázavou 4:5 sn (2:0, 0:2, 2:2 – 0:0)
Branky: 4. Vojtěch Repček (Kostolány), 20. Štěpán Kostolány, 45. Dalibor Repček (Kostolány), 46. Gebauer (Mazur) – 28. Halm (Čechal), 38. Haman (Čechal), 47. Staněk (Čechal), 58. Halm (Petříček), rozhodující nájezd Halm
Opava: Martínek – Balnar, Mazur, Dalibor Repček, Gattnar, Solný, Kocur – Dzierža, Petr Pavlík, Gebauer – Vojtěch Repček, Kostolány, Sova – Tietz, Boželník, Musialek – West. Trenér: Robert Segeťa

Štěpán Kostolány: Začínáme od nuly, ale na konci sezony budeme hodně silní

Štěpán Kostolány je v dresu opavské florbalové P.E.M.y nováčkem. Devatenáctiletý odchovanec Vítkovic přišel do Opavy před touto sezonou, aby posílil útočnou fázi týmu. Za sebou má působení v nejvyšší soutěži juniorů v barvách svého mateřského celku, nahlédl i do mužské extraligy. V sobotním utkání Národní ligy, ve kterém P.E.M.A. podlehla Žďáru na nájezdy 4:5, zanechal výraznou stopu, jednu branku dal a na dvě nahrál.

Dvakrát jste v utkání vedli o dvě branky, Žďár dvakrát dotáhl a rozhodl v prodloužení. Jak utkání hodnotíte?

Podle mě jsme měli jednoznačně vyhrát, byli jsme herně lepší. Soupeř toho moc nepředvedl, dal góly v podstatě z ničeho. Kdežto my jsme celou dobu tlačili, vytvářeli jsme si šance, ale mnohdy chybělo i kousek štěstí. Proto jsme prohráli.

Kde se stala ta chyba?

Někdy jsme měli až moc velké nasazení, byla tam taková přemíra snahy. Podbíhali jsme hráče a pouštěli je do brejků. Oni zavezli míček do rohu, vraceli jej na beky a stříleli.

Tři góly jste dostali po nedůrazu ve vlastním brankovišti.

S tím souhlasím. Řekli jsme si, že musíme být důraznější a ty chlapy v brankovišti bořit, aby se nedostávali k míčku, že musíme hrát víc do těla.

Nakonec došlo na nájezdy. Sám jste nájezd jel, proměnil, ale rozhodčí jej neuznal. Co se stalo?

Bohužel jsem se s míčkem vrátil. Už jsem nedal asi deset nájezdů v řadě.

Vy jste v Opavě nový, jak jste se vlastně dostal z Vítkovic do P.E.M.y?

Ve Vítkovicích všechny ročníky 1997 odešly a my s Víťou Gattnarem, který do Opavy přišel taky, rozjíždíme rozhodcovskou kariéru, takže jsme nechtěli hrát extraligu. Opava a Národní liga byla ideálním řešením. Jsme tu na střídavé hostování.

Jak se vám zatím v Opavě líbí?

Moc (usmívá se). Kolektiv je perfektní, super tréninky, kvalitní trenér.

Trenér Robert Segeťa je v českém florbale osobnost, jak se vám pod ním trénuje?

Je to výborný trenér, někdy trochu impulsivní, takže dokáže i zařvat. Ale florbalu rozumí jako málokdo, má obrovské zkušenosti, které se nám snaží předávat. V podstatě od této sezony buduje nový tým, vím, že v létě odešlo z Opavy několik starších zkušených hráčů. Začínáme od nuly, ale na konci sezony budeme hodně silní.

Nových tváří je v týmu víc. Jak se sžíváte s novým prostředím?

Opaváci nás vzali mezi sebe perfektně, myslím, že s nějakým stmelením kolektivu nebyl vůbec problém. Dost kluků je i z Ostravy, takže se mezi sebou známe. Parta je super.