A šlo o hodně, domácí chtěli navázat na vítězství ze Svitav a výborný výkon, i když bezbodový, z domácího utkání s Hattrickem Brno, hosté zase potřebovali body, aby se udrželi v první čtyřce soutěže. Duel ale od počátku nenabízel nijak špičkovou florbalovou podívanou.

„Čekal jsem od Znojma, že na nás vletí. Oni potřebovali uspět, aby zůstali mezi čtyřmi nejlepšími v lize, z prostého důvodu, aby zahajovali play- off doma. Jenže možná právě proto začali hrát na jistotu, žádné ofenzivní manévry," povídal trenér Opavy Pavel Válek.

Domácí vsadili na stejnou taktiku jako proti Hattricku, tedy dobře bránit a vyrážet do brejků. Jenže v první třetině florbal spíše plakal. „První třetina byla úplně tragická z obou stran. My jsme hráli, když to řeknu lidově, tak totální čočku," říkal kritičky opavský kouč a pokračoval:

„Nebyli jsme schopni si pořádně nahrát, míček nám skákal, přihrávali jsme soupeři do brejků. Pak jsme museli faulovat a byla z toho vyloučení," dodával.

Znojemští opavských chyb využili ke dvěma brankám. Když na začátku druhé části přidali třetí, vypadalo to pomalu na ručník. Jenže Opava se obdivuhodně zvedla. Pořád jsme to hecovali. Někteří kluci jakoby byli úplně mimo v té první třetině," podotkl trenér domácích.

Michal Gavenda, obránce a sváteční střelec zavelel k útoku a snížil. „Ta branka nám hodně pomohla. Začali jsme si věřit a konečně se na ten florbal dalo dívat. Navíc nás hodně podržel gólman Aleš Látal," pokračoval Válek.

V poslední části se konečně začal hrát parádní florbal, jen škoda, že do něj velice necitlivě vstupovali sudí. Nebýt jich, mohlo být utkání ještě hezčí. Opavští snížili na rozdíl jediné branky, pak sice hosté zase utekli, ale sedm minut před koncem svítil na ukazateli stav 4:4.

Bohužel přišel zase zkrat. „Dvacet vteřin nepozornosti a stálo nás to zápas a body," zlobil se Pavel Válek a měl proč.

Po vyrovnání byl opavský celek jakoby v oblacích a vůbec nevnímal dění na hřišti. Znojemští dvěma jednoduchými akcemi navýšili skóre na 6:4. „Takových akcí jsou během zápasu desítky, jenže my jsme při nich stáli jak solné sloupy. To se nám nesmí stávat. Bohužel není to poprvé, kdy jsme dorovnali a pak jsme zápas ztratili během chviličky, je to pořád dokola," uzavřel kouč Opavy.

SK P.E.M.A. Opava - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:6 (0:2, 1:1, 3:3)
Branky a asistence: 32. Gavenda, 44. vlastní, 51. Gavenda (Halámek), 54. Balnar (Boželník) - 3. Kucharič (Sláma), 17. Kucharič (Pánek), 24. Martinek (Kucharič), 47. Martinek (Sláma), 54. Palát (Virgl), 54. Pánek (Kucharič)
Opava: Látal - Rychlý, Balnar, Gavenda, Repček - Mazur, Boželník, Klimscha - Halámek, Vojtěch Kocur, Dzierža - Šimera, Solný, Pavela Tietz. Trenér: Pavel Válek