Tým trenéra Pavla Válka přijel v sobotu do Rožnova opět se dvěma pětkami a od počátku se mu dařilo. Během deseti minut se Slezané dostali do vedení 3:0.

„Všechno to ze začátku vypadalo až moc jednoduše. Na domácí jsme zatlačili a vedli, ale ve florbale tříbrankové vedení nic neznamená," povídal kouč Opavy. A měl pravdu. Rožnov ještě do přestávky dvěma góly snížil a na začátku prostřední části vyrovnal.

Ještě jednou šla Opava do vedení, ale odpověď domácího celku byla bleskurychlá. Od té doby začali mít Valaši navrch. „Jakmile nás domácí dotáhli, začali nás točit na naší polovině. Výborně nás napadali, naši hráči mnohdy nevěděli, která bije. Byly tam zmatky, nedrželi jsme si hráče a z toho plynul domácí tlak a taky branky v naší síti," popisoval Pavel Válek.

Do konce druhé třetiny Rožnovští utkání úplně otočili, vedli 8:5.

Poslední dějství už bylo jasně v režii domácího mužstva. „Hráli trpělivě, oni i za nepříznivého stavu prostě věděli, že ten zápas dokážou otočit a vyhrát," pokyvoval hlavou Pavel Válek.

Prohra 12:6 nevěstí před bojem o záchranu nic dobrého, i když opavský trenér svému týmu věří: „Play-down je úplně jiná soutěž, začíná se znova. A pokud do toho vstoupíme s takovým elánem jako na začátku sezony, pokud budeme chtít první ligu zachránit a dáme do toho všechno, můžeme to zvládnout," burcuje před nejdůležitější částí sezony Válek a dodává:

„Všichni, včetně mě, musí začít u sebe, uvědomit si, co chtějí, a podle toho přistoupit k utkání na sto procent."

Rožnov pod Radhoštěm - SK P.E.M.A. Opava 12:6 (2:3, 6:2, 4:1)
Branky a asistence: 15. Štamposký (Pavel Barabáš), 16. Viktořík (Rýpar), 25. Krhut (Pavel Barabáš), 30. Viktořík (Doležel), 33. Velech, 34. Kratochvíl (Krhut), 34. Doležel (Rýpar), 37. Novosad (Krhut), 47. Viktořík, 51. Rýpar (Pavel Barabáš), 57. Viktořík (Krhut), 60. Kratochvíl – 4. Dzierža (Vojtěch Kocur), 7. Boželník, 10. Boželník (Klimscha), 27. Jakub Kocur (Vojtěch Kocur), 34. Pavela (Dzierža), 60. Mazur (Boželník)
Opava: Štěrba – Balnar, Terchovan, Jakub Kocur, Repček, Šimera – Mazur, Boželník, Klimscha – Dzierža, Vojtěch Kocur, Pavela – Tietz. Trenér: Pavel Válek