„Samozřejmě že jsme chtěli získat první ligové body, i když jsme věděli, že to nebude jednoduché. Navíc Start byl posílený vítězstvím v Poháru nad Spartou," uvedl trenér Opavy Pavel Válek a dodával: „K tomu nám chyběli tři klíčoví hráči."

Opava brzy inkasovala, ale Solný dokázal rychle vyrovnat. Totéž se opakovalo v prostřední části, domácí se dostali do vedení, vyrovnaný stav zařídil bombou Repček. „Čekali jsme, že na nás vletí, ale ničím nás nepřekvapili. Když jsme získali míček, hráli strašně pasivně, jen čekali, co uděláme," podivoval se kouč Opavy.

Poslední část byla ovlivněna velkým množstvím vyloučených na opavské straně. „Někdy jsme se divili, co jsou pražští rozhodčí schopni písknout," podotkl Válek. Také potřetí vedli domácí, ale Boželník využil přesilovku a bylo to 3:3. Jenže Opava si zkomplikovala cestu za body červenou kartou, Jakub Kocur nebyl uveden v zápise, a hosté se tak pět minut museli bránit přesilové hře Pražanů. Tu ubránili.

„Úplně jsem hleděl, jak aktivně jsme bránili, kluci jezdili po zadku. Navíc nás úžasně držel Aleš Látal v brance, chytil neskutečné věci," chválill svůj tým trenér. V předposlední minutě však Start vsítil čtvrtý gól, zdálo se být hotovo. P.E.M.A. však předvedla, že florbalový zápas není nikdy prohraný. Stačilo sedm vteřin a Dzierža vyrovnal 4:4.

V prodloužení byli aktivnější hosté. „Měli jsme více šancí, chtěli jsme rozhodnout ze hry a nečekat na nájezdy," podotkl Pavel Válek. Jenže na nájezdy nakonec došlo. Ten rozhodující vstřelil ve čtvrté sérii junior Jakub Světlík. I když Start přestřílel Opavu 43:29, z výhry se radovali hosté.

„Jsme neuvěřitelně rádi za dva body. Všichni soupeři, kteří jako my ještě body neměli, tak bodovali. Tabulka se tak vyrovnala. O našem vítězství rozhodl skvělý kolektivní výkon a výborný brankář. Věřím, že nás to zvedne psychicky do dalších utkání. V sobotu nás totiž doma čeká klíčový zápas podzimu s Rožnovem," hodnotil utkání Pavel Válek.

FBC Start98 - SK P.E.M.A. Opava 4:5 sn (1:1, 1:1, 2:2 0:0)
Branky: 3. Vavro, 24. Hynek (Piňos), 41. Hynek (Stejskal), 59. Vavro (Hynek) - 5. Solný (Dzierža), 36. Repček (Terchovan), 46. Boželník (Solný), 60. Dzierža (Boželník), rozhodující nájezd Světlík
Opava: Látal - Rychlý, Světlík, Jakub Kocur, Balnar, Repček, Martiník - Terchovan, Boželník, Halámek - Dzierža, Solný, Pavela - Tietz, Vojtěch Kocur, Němčík. Trenér: Pavel Válek