Před zápasem provedl kouč Opavy Pavel Válek pár změn v sestavě. Do branky vrátil Aleše Látala, do prvního útoku pak se ke Klimschovi a Boželníkovi zařadil Jan Mazura. Ten sice postrádá loňskou střeleckou pohodu, ale stále patří ke klíčovým hráčům opavské sestavy.

Ve Svitavách čekala na Opavu bouřlivá atmosféra. „Jsme na to zvyklí z domácího prostředí. Tady jsme samozřejmě čekali, že lidi budou fandit svým, ale chvílemi byla atmosféra vyloženě nepřátelská. Taky právě proto bylo utkání hodně vyhecované," řekl opavský trenér Pavel Válek.

O tom, že se střetnutí změní v přestřelku, ledacos naznačila už první třetina. Hosté šli brzy do vedení, ale Svitavy otočily na 2:1. Jenže než se rozkoukaly, na tabuli svítilo skóre 2:4 pro Slezany. „Hrálo se nahoru dolů. Ve druhé půlce první třetiny jsme měli mírně navrch a hlavně jsme proměňovali šance," usmíval se mladý kouč.

V prostřední části sice domácí snížili na rozdíl jedné branky, ale tři zásahy v řadě dostaly Opavu překvapivě do pohodlného vedení, 3:7 z pohledu domácích. Ke konci prostředního dějství za stavu 4:7 se přišla neuvěřitelná situace. Hráč Svitav sestřelil v souboji Halámka, ten ležel na zemi a nezvedal se. Sudí nechali hru dohrát.

Rozehrávat měli domácí, ale všichni hostující hráči se sklonili nad svým ležícím kamarádem. Domácí ale rozehráli a vstřelili branku. Sudí ji museli uznat. Jenže sami domácí florbalisté uznali, že by nebylo fair přijít takhle lacino ke gólu. A tak si po následném buly svitavský Vladislav Doseděl vstřelil schválně vlastní gól.

„Musím smeknout před domácím týmem, jsem rád, že fair play nevymřelo. Opakovala se situace z našeho vzájemného zápasu u nás v Opavě, kdy jsme si zase dali vlastní gól my. Teď nám to Svitavy vrátily," poděkoval za férové gesto hostující lodivod.

Opravdové drama začalo v poslední části. Opava jakoby přestala hrát a nebyla schopna podržet míček. Svitavští se tak dostávali do velikých šancí a hlavně je proměňovali. Devět minut před koncem se dočkali vyrovnání na 9:9.

„Vzali jsme si time a pořád jsme si říkali, že je na všechno dost času. Chtěli jsme se trochu zatáhnout, pozorně bránit a pak vyrážet do rychlých brejků," nastínil taktiku pro závěrečné minuty Pavel Válek.

Tentokrát na Opavské deka nepadla. Pět minut před koncem proměnili protiútok, pak ještě přesilovku a vítězství pečetili do prázdné branky, i když je Svitavy při power play mocně svíraly. Zrodila se tak první opavská tříbodová výhra.

„Je to nesmírně cenné vítězství. Musím vyzdvihnout celý tým, že bojoval od začátku až do konce. Kluci se nezlomili ani při tom vyrovnání, dřeli a šli za třemi body, jsem za to neuvěřitelně rád, za ně jsem neuvěřitelně rád," usmíval se trenér Pavel Válek.

Bohužel vítězství má i své oběti. „Nedohrál Matěj Halámek, kterého trefili do hlavy a měl otřes mozku, proto nemohl pokračovat. Kuba Kocur má zase na hlavně tržnou ránu, je to na šití. Bylo to zbytečně tvrdé, mnohdy až spíše zákeřné utkání, bohužel. Dost na tom, že ani jeden z faulů, co naše hráče vyřadil z utkání, nebyl potrestán," uzavřel kouč Opavy.

Hlavní opavskou hvězdou utkání byl kapitán Karel Boželník, který vstřelil pět branek. Jeho spoluhráč z útoku Jan Mazur zase na šest gólů přihrál.

FbK Svitavy - SK P.E.M.A. Opava 9:12 (2:4, 3:4, 4:4)
Branky a asistence: 6. König, 12. Sauer, 22. Štancl (Richter), 33. Junek (Doseděl), 36. Kolena (Říha), 43. Kolena (Doseděl), 45. König (Doseděl), 45. Kolena (Šmarda), 52. Doseděl (König) - 4. Boželník (Rychlý), 13. Halámek (Jakub Kocur), 16. Boželník (Mazur), 20. Boželník (Mazur), 25. Klimscha (Mazur), 27. Rychlý (Balnar), 30. Boželník (Rychlý), 36. vlastní, 44. Rychlý (Mazur), 55. Boželník (Mazur), 58. Klimscha (Mazur), 60. Dzierža (Vojtěch Kocur)
Opava: Látal - Rychlý, Balnar, Kučera, Jakub Kocur, Gavenda - Mazur, Boželník, Klimscha - Halámek, Solný, Dzierža - Šimera, Vojtěch Kocur, Tietz. Trenér Pavel Válek