Opavští mají za sebou několik nepovedených zápasů, do Ústí nad Labem jeli s cílem minimálně domácí potrápit. A to se jim dařilo. Dvě třetiny skončily smírem, rozhodla ale ta prostřední, ve které domácí vstřelili dvě branky.

„Podle výsledku to bylo zase utkání, které jsme zažili už poněkolikáté v sezoně, hrajeme vyrovnaně, ale prohrajeme o gól o dva," uvedl Válek a pokračoval: „Myslím, že minimálně na bod jsme měli. Soupeř sice vždycky o branku utekl, ale vždycky jsme se dokázali dotáhnout."

Pozitivní bylo, že herní projev Slezanů se hodně zvedl. „Hráli jsme dobře odzadu, podržel nás gólman. Taktika byla jednoduchá, nechtěli jsme vymýšlet nějaké složité kombinace, ale dostávat se na dvě tři přihrávky před branku soupeře a vytvořit si tlak," vykládal Pavel Válek.

Jak si opavský trenér nikdy nestěžuje na rozhodčí, teď to bylo jiné. „Byla tam spousta situací, které nevím proč, ale otáčeli proti nám. Místy jsem měl pocit, že mají nařízené, že domácí nesmí prohrát. Nehráli jsme ani jednu přesilovku. Třeba Ondru Terchovana protihráč sestřelil způsobem, že by i v hokeji dostal osobní trest, ale tady nic," zlobil se trenér.

Opava tak opět klesla na poslední místo, neboť Pelhřimov uspěl proti Black Angels. „Přestože jsme prohráli, při hře i na střídačce panoval úplně jiný duch. Kluci se povzbuzovali a hlavně makali, snad to bude návrat k loňským postupovým časům," uzavřel.

Florbal Ústí – SK P.E.M.A. Opava 7:5 (3:3, 2:0, 2:2)
Branky a asistence: 6. Grosse (Stummer), 15. Horák (Brom), 19. Horák (Kopecký), 30. Kopecký, 37. Stummer (Grosse), 54. Kopecký (Brom), 60. Huslička – 10. Vojtěch Kocur (Halámek), 17. Boželník (Rychlý), 20. Jakub Kocur (Kučera), 43. Dzierža (Solný), 56. Jakub Kocur (Solný)
SK P.E.M.A. Opava: Kyselý – Balnar, Rychlý, Kučera, Jakub Kocur – Klimscha, Boželník, Terchovan – Dzierža, Vojtěch Kocur, Halámek – Solný. Trenér: Pavel Válek