Klobouky – Opava

Od souboje nováčků 2. ligy nikdo nevěděl, co má čekat. Opava měla v nohách čtvrteční pohárový zápas s Vítkovicemi a na Klobouky si věřila, jenomže asi až moc. Hosté ze Slezska se sice ujali vedení, ale Aligátoři využili dvou hrubek v obraně a stav otočili. Domácí dobře bránili a jejich velkou zbraní byly protiútoky, na které Opavané nemohli najít protizbraň. V poslední minutě první třetiny sice P.E.M.A. z přesilovky vyrovnala, ale prakticky hned po buly se Klobouky opět dostaly do vedení.

Prostřední část začala Opava jako v mátohách. Po pěti minutách došlo opět k přečíslení hostující obrany, odražený míček se dostal k úplně volnému útočníkovi domácích a ten zvýšil. Za necelé dvě minuty se situace opakovala a Opava prohrávala už 2:5. Nepomohlo ani střídání gólmanů. I když se Slezané pokoušeli s výsledkem pořád něco udělat, dopláceli na nepřesnou mušku.

Když už trefili branku, zastavila míček tyč nebo břevno. Zato Aligators se ještě do druhé sirény dvakrát radovali. Do posledního dějství šla P.E.M.A. s odhodláním, vytvořila si na útočné polovině tlak, jenže domácí využívali okének v defenzivě. Padlo ještě pět branek, z toho tři do sítě Opavy. P.E.M.A. si tak po matném výkonu připsala porážku v poměru 4:10.

FBC Aligators Klobouky – S.K. P.E.M.A. Opava 10:4 (3:2, 4:0, 3:2)
Branky Opavy: Mazur (Kučera), Boželník (Kučera), Vojtěch Kocur (Kučera), Dzierža (Balnar)
Opava: Habram (28. Herudek) – Jakub Kocur, Terchovan, Kučera, Balnar, Gavenda – Volf, Boželník, Mazur – Štindl, Solný, Dzierža – Halámek, Vojtěch Kocur, Šimera.

Přerov - Opava

Opavští florbalisté odčinili špatný výkon ze sobotního utkání proto Kloboukům a v neděli hlavně díky velké bojovnosti a střelecké potenci v poslední třetině porazili ambiciózní Přerov v jeho domácí hale. Hned v první třetině se s brankami doslova roztrhl pytel, padlo jich hned šest. Že by se oba soupeři v úvodních minutách jen oťukávali, o tom nemohlo být ani řeči.

Jak Opava, tak domácí sázeli především na útok. Slezané v 6. minutě otevřeli skóre, ale uběhlo jen patnáct vteřin a vyrobili hrubici v obraně, 1:1. Také podruhé šla do vedení Opava. Tentokrát jí to vydrželo dvě minuty. Přerov začal být aktivnější a ve 14. minutě šel do vedení zase on. Jenomže ještě před přestávkou bylo srovnáno, 3:3. Hluchá místa si P.E.M.A. vybrala hlavně v prostřední třetině. Hanáci si vytvářeli jednu šanci za druhou, některé by se daly označit jako více než stoprocentní. Ale strážce svatyně Opavy Jiří Herudek měl svůj den. I v situacích, kdy už domácí skoro zvedali ruce, vytahoval jeden fantastický zákrok za druhým.

I přesto dvakrát kapituloval, spoluhráči mu v těchto situacích moc nepomohli. Před závěrečnou částí tak Opava prohrávala 3:5, ale nechtěla odjet s prázdnou. Její hráči se vybičovali k výbornému výkonu. Na gól P.E.M.Y. po dvaceti vteřinách sice ještě domácí odpověděli, ale pak už patřila palubovka Slezanům. Po půlminutě se dostali opět na kontakt a poslední desetiminutovka už byla zcela jejich.

Třemi góly střetnutí zcela otočili a vezou z horké přerovské půdy velice cenné tři body za vítězství 8:6. Opava si tak upevnila páté místo v druholigové tabulce.

FBC Spartak MSEM Přerov - S.K. P.E.M.A. Opava 6:8 (3:3, 2:0, 1:5)
Branky Opavy: Mazur 2 (Volf, Vojtěch Kocur), Jakub Kocur (Volf), Boželník (Volf), Kučera (Solný), Solný (Balnar), Halámek, Vojtěch Kocur
Opava: Herudek – Jakub Kocur, Terchovan, Kučera, Balnar, Gavenda – Volf, Boželník, Mazur – Štindl, Solný, Dzierža – Halámek, Vojtěch Kocur, Šimera