Od prvních minut bylo jasné, že utkání bude nesmírně vyrovnané. Jako první se radovali hned po třech minutách Havířovští, kteří využili přesilovku. To hosty trochu zaskočilo, ale postupně se oklepali. Minutu a půl před sirénou pak vyrovnal Jakub Kocur.

Slibně vypadalo patnáct minut prostřední třetiny. Jakub Kocur dalekonosnou střelou zajistil Opavě vedení. Pak podržel své spoluhráče gólman Martínek, který kryl ošemetné situace kolem své svatyně. Také díky němu přečkali hosté oslabení. A po něm udeřili potřetí 
z hole Marka Dzierži.

„Za stavu 3:1 to vypadalo dobře. Dokázali jsme ustát několik šancí soupeře a věřil jsem, že dokážeme nastřílet další branky. Jenže hra byla pořád hodně vyrovnaná a vedení o dva góly ve florbale nic neznamená. Což se potvrdilo," povídal Robert Segeťa.

Během následujících dvou minut bylo opět vyrovnáno a ve třetí části se začínalo znova.

Domácí si po pěti minutách vybrali kus štěstí, když jejich plácnutí do míčku skončilo v opavské síti. Dzierža sice stihl vyrovnat na, ale pak znovu úřadoval Slovan. Dvěma trefami se pět minut před koncem dostal do vedení 6:4 a to už se nepouští. Hostující Gebauer dokázal ještě snížit, ale to bylo ze strany Opavy vše.

Opavští florbalisté v jednom 
z rozhodujících okamžiků sezony selhali a jejich šance na play-
off se už smrskly do oblasti teorie.

„Bylo to naprosto vyrovnané utkání. My jsme rozhodně nepředvedli špatný výkon, ale něco tomu scházelo. Jedním z klíčových momentů byla pasáž, kdy jsme vedli 3:1, ale domácí dokázali ještě do konce třetiny vyrovnat. V rozhodujících okamžicích se pak Slovan střelecky prosadil a to rozhodlo," hodnotil duel lodivod SK P.E.M.A. Opava.

Slezany čeká následující sobotu domácí zápas s Kopřivnicí, který tradičně začíná v 19.30. Opava musí protivníka porazit a čekat, jak se vyvrbí havířovské derby mezi Torpedem a Slovanem.

TJ Slovan Havířov – SK P.E.M.A. Opava 6:5 (1:1, 2:2, 3:2)
Branky a asistence: 3. Zíka (Chalupa), 36. Chalupa, 38. Kozelský (Daniš), 45. Posselt (Louda), 52. Kozelský (Daniš), 55. Tomica (Juřica) – 19. Jakub Kocur (Boželník), 24. Jakub Kocur (Kučera), 34. Rychlý (Dzierža), 50. Dzierža (Rychlý), 58. Gebauer (Klimscha)
Opava: Martínek – Mazur, Rychlý, Jakub Kocur, Kučera, Dalibor Repček, Balnar – Dzierža, Gebauer, Klimscha – Sova, Boželník, Pavela – Vojtěch Repček, Vojtěch Kocur, Tietz – Halámek, Klein. Trenér: Robert Segeťa