A od počátku bylo jasné, že si týmy nedají nic zadarmo. „Byl to doslova boj o každý míček, ale my jsme byli trochu florbalovější než domácí," podotkl hostující trenér.

Přesto se v první třetině ujali vedení hráči z Vysočiny. Slezané se oklepali na počátku prostřední třetiny, kdy nejprve vyrovnal Dzierža a v polovině duelu poslal Opavu do vedení Sova. Radost ale netrvala dlouho, houževnatý soupeř zase srovnal.

Hosté však šli do kabin po trefě Gebauera nakonec o něco veselejší. „Mohli jsme odskočit i víc, měli jsme tam čtyřminutovou přesilovku, ale zase jsme neproměňovali šance," povzdechl si Segeťa.

V poslední části domácí za deset minut skóre dvěma brankami otočili a s opavskými šancemi na body to nevypadalo valně. Šest minut před koncem dokázal po krásné souhře se Sovou vyrovnat Boželník. Prodloužení nabídlo velké příležitosti na obou stranách, všichni už se chystali na nájezdy, ale třináct vteřin před sirénou rozhodl o dvou bodech pro Opavu Rychlý.

„Mohli jsme prohrát i vyhrát. Soupeř měl během zápasu další velké šance. Ale my jsme spálili deset jasných tutovek, to se s námi pořád táhne. Jsem ale za to vítězství v prodloužení strašně rád a doufám, že to kluky psychicky zvedne," hodnotil utkání Robert Segeťa a pokračoval:

„Hráli jsme na tři pětky a všichni dřeli nadoraz. Výborně nám zachytal Matěj Martínek a perfektně zahrál Martin Both, ale pochvala patří všem. Jen Kuba Kučera mě štve, pořád nepředvádí to, co umí. Jako tým se zvedáme, v sobotu hostíme Torpedo Havířov, což bude další těžká zkouška."

Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod – S.K. P.E.M.A. Opava 4:5 po prodloužení (1:0, 1:3, 2:1 – 0:1)
Branky a asistence: 12. Vlček (Vlk), 33. Liška (Sláma), 47. Beránek (Sláma), 50. Sláma (Liška) – 26. Dzierža (Vojtěch Kocur), 31. Sova (Klimscha), 39. Gebauer (Dzierža), 54. Boželník (Sova), 65. Rychlý (Repček)
Opava: Martínek – Kučera, Both, Repček, Balnar, Rychlý – Dzierža, Vojtěch Kocur, Gebauer – Klimscha, Boželník, Sova – Halámek, Klein, Tietz. Trenér: Robert Segeťa

V sobotu přijede lídr

V sobotu 30. ledna budou florbalisté S.K. P.E.M.A. Opava hostit bezkonkurenčního lídra Národní ligy – celek Torpeda Havířov. Hostující celek je ze tří čtvrtin tvořen hráči, kteří ještě dvě sezony nazpět válčili
v extralize.

Jejich největší hvězdou je bezesporu bývalý reprezentant a vicemistr světa Pavel Kožušník. Potkají se tak vlastně dva spoluhráči ze stříbrného světového šampionátu 2004 ve Švýcarsku,
v opavské obraně totiž nastupuje Martin Both.

Utkání mezi Opavou a Havířovem začíná ve sportovní hale ZŠ Mařádkova tradičně v 19.30.