Kouč Opavy Robert Segeťa poslal do branky zkušeného Černína, ale jeho tým vůbec nezačal dobře. Na úvodní branku Kopřivnice ještě dokázali domácí odpovědět, ale pak začali kupit chyby.

Když v devětadvacáté minutě zvyšovali hosté už na 1:5, zdálo se být všechno ztraceno. Místo Černína šel do branky Martínek a hned vychytal další šance Kopřivnice. Slezané předvedli nevídané vzepětí. Ještě do konce první třetiny snížili na 4:5 a pak během šesti minut uprostřed závěrečného dějství odskočili až na 7:5. Kopřivnice už dokázala jen snížit, ale tři body zůstaly v Opavě. Hattrickem se blýskl Boželník.

Opavští pak s napětím očekávali, jak dopadne havířovské derby. Slovan jednu chvíli nad Torpedem vedl, ale zkušený lídr tabulky uhájil remízu 7:7 po základní hrací době a v prodloužení rozhodl o svém vítězství. Tím zajistil Opavě účast ve vyřazovacích bojích, ve čtvrtfinále čeká na P.E.M.A. Havlíčkův Brod.

SK P.E.M.A. Opava - FBC Vikings Kopřivnice 
7:6 (1:3, 3:2, 3:1)
Branky a asistence: 13. Boželník (Sova), 35. Solný (Dzierža), 39. Boželník (Jakub Kocur), 39. Dzierža (Rychlý), 47. Boželník, 51. Mazur (Dzierža), 53. Klimscha (Dzierža) – 8. Kresta (Lichnovský), 16. Monsport (Matúš), 19. Prašivka (Baďura), 24. Lichnovský (Kresta), 29. Šimíček (Kresta), 56. Opatřil (Baďura)
Opava: Černín (29. Martínek) – Mazur, Rychlý, Kučera, Jakub Kocur, Both, Dalibor Repček, Balnar – Dzierža, Gebauer, Klimscha – Sova, Boželník, Vojtěch Kocur – Halámek, Solný, 
Tietz – Klein, Vojtěch Repček. Trenér: Robert Segeťa