P.E.M.A. bojuje s marodkou, hned čtyři klíčoví hráči chyběli kvůli zranění nebo pracovním povinnostem, další nastoupili i se zdravotními problémy. To se bohužel projevilo.

Hosté měli raketový úvod, první dvě rány na opavskou branku a bylo to 0:2. Opavské to zaskočilo. Byli sice po zbytek první třetiny častěji u míčku, ale nedokázali se prosadit proti pevné obraně soupeře. Navíc Paskov přidal těsně před první sirénou třetí zásah, trochu z kategorie laciných.

Když v úvodu prostřední části Dzierža snížil, zdálo se, že favorit chytá dech, ale zdání klamalo. Opava nedokázala využít dvě přesilovky a dvě vteřiny před druhou pauzou inkasovala počtvrté.

Kouč Segeťa zamíchal sestavou a domácí vyrukovali na protivníka s velkým tlakem. Deset minut poslední třetiny jej doslova mleli, ale bez efektu. Paskovu stačil jeden brejk a také nedůslednost v domácím brankovišti hned na dvě branky.

Rýsoval se debakl. Klimscha pak sice snížil, ale potom přišla nádherná akce hostí. Na pět doteků se dostali zpoza vlastní branky až ke gólovému konci do zcela odkryté svatyně Opavy. Půl minuty před koncem dal konečnou podobu výsledku domácí Sova.

Opava ztratila další body, že by předvánoční krize?

SK. P.E.M.A. Opava - Paskov Saurians 3:7 (0:3, 1:1, 2:3)
Branky Opavy: Dzierža (Rychlý), Klimscha (Vojtěch Repček), Sova (Gebauer)
Opava: Černín – Balnar, Rychlý,
Both, Dalibor Repček – Klimscha, Klein, Sova – Pavela, Dzierža, Terchovan – Gebauer, Tietz, Vojtěch Repček. Trenér: Robert Segeťa