„Samozřejmě že Havířov je favoritem utkání, ale přesto je to hratelný soupeř. To jsme si dokázali už v minulém vzájemném zápase," řekl kouč S.K. P.E.M.A. Opava Robert Segeťa.

Od počátku si protivníci nic nedarovali, hlavně domácí se tlačili do zakončení, hostům zatápěla třetí útočná řada. Bohužel tutovky zůstaly nevyužity. Až po čtvrt hodině dorazil ránu Kocura Dzierža a Opava vedla. Ale ne dlouho. Havířovu stačily dvě minuty na otočení skóre.

„Škoda tady těch jednoduchých branek. Vstřelili jsme gól a pak hned inkasovali. Stalo se to pak ještě několikrát. V tomhle Havířov ukázal svou zkušenost. Po vstřelené brance je třeba odehrát dvě tři střídání v trošičku jiném tempu," poznamenal opavský trenér.

I druhá část začala v obrovském tempu. Junior Gebauer se prosmýkl mezi dvěma soupeři a zavěsil, 2:2. Jenže radost ještě nedozněla a Havířovští se po skrumáži před brankou znovu ujali vedení.

Za další minutu však přečíslení dva na jednoho využil Klimscha a zase srovnal. Ukázali se i oba gólmani, hostující Piško byl ve větší permanenci, ale Martínek zase zlikvidoval vyloženější šance. Do vedení poslal Opavu ještě před druhou sirénou opět Dzierža, jenže pak si domácí srazili nešťastně míček do vlastní sítě, 4:4.

Ve třetí třetině padly dva góly a vešly se do patnácti vteřin. Nejprve Klimscha dorazil svou vlastní střelu a Opavy zase vedla. Pak havířovský Krečmer dovršil hattrick, 5:5. Nad útočníky až do konce základní hrací doby kralovali gólmani. V prodloužení mohli Opavští třikrát rozhodnout, největší šanci měl Dzierža, ale netrefil.

Nájezdy jsou vždy sázkou do loterie a v nich předvedl Havířov svou zkušenost. Kožušník i Krečmer proměnili, Jakub Kocur s Boželníkem si vylámali zuby na Piškovi. Opava tak po výborném výkonu získala jen bod.

„Co se týká výkonu obrany, útoku i Matěje v brance, tak všecko už mělo parametry toho, že určitě patříme do play-off. Ale tam se samozřejmě musíme ještě dostat," začal své hodnocení Robert Segeťa a pokračoval: „Havířov nebyl v žádném případě lepší, rozhodla větší zkušenost.

S bodem bych byl před zápasem spokojený, po zápase moc ne, ale s výkonem velká spokojenost. Zlepšuje se to každým zápasem, už v Havířově jsme hráli dobře, teď jsme hráli výborně, forma graduje, všechno si sedá. Bohužel máme o pět bodů méně, než jsme chtěli, proto se teď strachujeme o play-off a musíme o něj neustále bojovat."

S.K. P.E.M.A. Opava - Florbal Torpedo Havířov 5:6 po nájezdech (1:2, 3:2, 1:1 0:0)
Branky a asistence: 16. Dzierža (Jakub Kocur), 22. Gebauer (Jakub Kučera), 25. Klimscha (Sova), 34. Dzierža (Gebauer), 46. Klimscha - 16. Kožušník (Krečmer), 18. Varta (Kožušník), 23. Krečmer (Varta), 37. Krečmer, 46. Krečmer (Vlach), rozhodující nájezd Pavel Kožušník
Opava: Martínek - Kučera, Jakub Kocur, Rychlý, Balnar, Dalibor Repček, Both - Dzierža, Vojtěch Kocur, Gebauer - Klimscha, Boželník, Sova - Halámek, Klein, Tietz - Vojtěch Repček, Mazur. Trenér: Robert Segeťa