Hosté začali dobře, když po trefách Kostolányho a Viktora Pavlíka dvakrát vedli. Jenže Třebíčtí vždy dokázali vyrovnat.

Podobná situace se opakovala i ve druhé třetině, kdy šla Opava opět do vedení zásluhou dorážky Žáka. I potřetí však domácí mužstvo dorovnalo skóre. Poté přišla velká příležitost hostí, když byl v polovině utkání vyloučen domácí hráč. Slezané nejen, že přesilovou hru nevyužili, ale hned tři vteřiny po jejím skončení sami inkasovali. Třebíč poprvé v utkání vedl.

A to nebylo zdaleka vše. Hned na počátku třetí části se Snipers dostali do dvoubrankového vedení. To sice snížil gólem Mazur, ale deset minut před koncem domácí znovu utekli. Po šesté brance přepustil Bezděk v opavské brance místo Martínkovi. A ten už do konce zápasu neinkasoval.

Osm minut před závěrečnou sirénou dostal Opavu do kontaktu Filip Kocur a za další tři minuty Balnar vyrovnal na 6:6. Necelou minutu po vyrovnávací brance zasadil rozhodující úder domácím Oldřich Sova. Třebíči už nepomohla ani závěrečná power play.

„Zápas jsme si zkomplikovali nevyužitou přesilovkou, po které jsme ihned inkasovali gól na 4:3, a tímto jsme se dostali psychicky velice dolů. Domácí byli rychlejší, přesnější a efektivnější. Ale závěr už patřil nám. Z velkého tlaku jsme se štěstím utkání otočili," hodnotil duel opavský kouč Robert Segeťa.

Snipers Třebíč – S.K. P.E.M.A. Opava 6:7 (2:2, 2:1, 2:4)
Branky: 13. Blažek (Macálka), 19. Petr Štěpánek (Pavel Štěpánek), 29. Macálka (Papoušek), 36. Molák (Macálka), 43. Blažek (Homolka), 50. Petr Štěpánek (Pavel Štěpánek) – 9. Kostolány (Vojtěch Repček), 16. Viktor Pavlík (Musialek), 25. Žák (Musialek), 45. Mazur (Dzierža), 53. Filip Kocur (Dalibor Repček), 56. Balnar, 57. Sova (Vojtěch Repček)
Opava: Bezděk (50. Martínek) - Balnar, Rychlý, Gattnar, Dalibor Repček, Viktor Pavlík, Filip Kocur – Mazur, Dzierža, Petr Pavlík – Vojtěch Repček, Kostolány, Gebauer – Sova, Žák, Musialek – Tietz. Trenér: Robert Segeťa

Karel Balnar: Hráli jsme pořád v klidu, i za nepříznivého stavu

Obránce S.K. P.E.M.A. Opava Karel Balnar se do utkání florbalové Národní ligy s Třebíčí zapsal hlavně veledůležitou šestou vyrovnávací brankou čtyři a půl minuty před koncem. Opava pak přidala ještě jeden gól a dokázala ve zdánlivě ztraceném utkání zvítězit 7:6. Slkezané dokázali tak, že dokáží otáčet těžké zápasy.

Třebíč je sice nováček Národní ligy, ale vede si velice dobře. Jaký to byl pro vás soupeř?

Hráli jsme s ním snad podruhé, poprvé to bylo před pár lety v poháru. Moc jsme nevěděli, co od nich čekat. Ze začátku do nás domácí chodili docela tvrdě, kolikrát i za hranicí pravidel. Ale rozhodčí jim to tolerovali.

V prvních dvou třetinách jste šli několikrát do jednogólového vedení, ale nedokázali ho potvrdit. A Třebíč vyrovnala. Jak to utkání vypadalo?

Dá se říct, že jsme byli většinu času na míčku. Jenže jsme udělali pár hloupých chyb. Bylo to tak, že oni naše chyby potrestali, ale my jejich ne. A to jich udělali docela dost, kdybychom z nich dávali góly, je v půlce zápasu hotovo.

Pak se Třebíči povedlo otočit a ještě osm minut před koncem jste prohrávali 6:4. Vypadalo to hodně špatně. I přesto jste nevzdali. Jak probíhal závěr utkání? Byla velká nervozita?

Trenér nám pořád říká, ať hrajeme celou dobu pořád v klidu. Takže jsme hráli svoji trpělivou hru, i za nepříznivého stavu. Věřili jsme tomu, že nám to tam spadne.

Po šesté brance se vystřídali vaši brankáři, mohl to být impuls pro tým?Nebo tak to neberete?

Podle mě zachytali oba naši gólmani dobře. Výkonnost určitě nebyla důvod ke střídání. Možná, že nás to ale podvědomě nakoplo. Těžko říct. My jsme hráli pořád stejně a nakonec zápas otočili.

Tři body z venku se hodně počítají.

Ty body jsou hodně cenné. Hlavně ty body už potřebujeme začít sbírat. Párkrát jsme je zbytečně ztratili, právě třeba doma s Gullivers Brno. To byly jednoduché body, ale nezvládli jsme to. Teď jsme je získali v Třebíči.