Slezané začali dobře a už v šesté minutě se trefil Vojtěch Kocur. Jenže hned za minutu dokázali domácí srovnat. Ale na konci první desetiminutovky si hosté vzali vedení zpět, to doklepl míček do sítě Gebauer. Nikdo netušil, že to je nadlouho poslední branka, kterou ve Žďáru uvidí.

Ve druhé dvacetiminutovce se ke slovu dostala Opava. „Byla to snad nejlepší třetina za celou dosavadní sezonu. Hráli jsme výborně dopředu i dozadu. Řekl bych, že to byla líbivá hra," povídal Roberť Segeťa a pokračoval: „Vytvořili jsme si mohutný tlak, měli jsme spoustu šancí, nastříleli tyčky nebo trefili brankáře. Měli jsme dát čtyři góly a byl by klid."

Bohužel místo toho, aby P.E.M.A. zápas rozhodla, sama v poslední části inkasovala.Hned dvě minuty po jejím začátku domácí vyrovnali. Tři minuty před koncem rozhodli o třech bodech.

„Mám z toho rozporuplné pocity. Osobně se mi naše hra hodně líbila, ale body nemáme," hodnotil Segeťa a dodal: „Nedělali jsme chyby, králi krásně kombinačně, soupeře zatlačili. Ve třech lajnách bychom je asi porazili, ale na to se vymlouvat nechci. V koncovce jsme měli velikou smůlu."

Hippos Žďár nad Sázavou – 
SK. P.E.M.A. Opava 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 7. Tlustoš (Ondřej Zerák), 43. Martin Zerák (Melichar), 57. Martin Zerák (Haman) – 6. Vojtěch Kocur (Dzierža), 10. Gebauer (Rychlý)
Opava: Černín – Klimscha, Dalibor Repček, Balnar, Rychlý – Dzierža, Vojtěch Kocur, Sova – Gebauer, Tietz, Vojtěch Repček. Trenér: Robert Segeťa