Souboj s TNR nezačal pro Opavské příliš šťastně. Po chybě obrany Slezané od osmnácté vteřiny prohrávali. Naštěstí se jim ještě do konce první minuty podařilo vyrovnat, to je uklidnilo a začali hrát svou hru. Skoro po celý zápas však útočili do plných.

Mužstvo TNR bylo staženo v pěti lidech na své polovině. Nahozenými míči pak přecházelo do občasných brejků. Opava se v přehuštěném prostoru před soupeřovou brankou těžko prosazovala, naštěstí gólman TNR neměl svůj den, a tak skóre utěšeně narůstalo.

Až ve třetí třetině se P.E.M.A. nechala trochu ukolébat „chodícím“ florbalem protivníka. Do šancí se sice dostávala, ale netrefovala prázdnou bránu. I tak svého soupeře jasně přehrála v poměru 8:3. Marek Dzierža zaznamenal hattrick.

Fencers Havířov jsou oproti TNR týmem s horní poloviny tabulky a na hře to bylo znát. Byli hodně kousaví, dobře bránili a rozehrávku Opavy úspěšně napadali dvěma hráči. Hra se přelévala ze strany na stranu. P.E.M.A. se vlastními chybami dostávala pod tlak kolem svého brankoviště. Hlavně rozehrávka jí dělala problém. Přesto se její hráči v první části hned dvakrát prosadili.

Soupeř odpověděl pouze jednou po chybě opavského obránce, který promáchl přihrávku, a umožnil protivníkovi samostatný nájezd. V každé další třetině se Opava vždy jednou prosadila a porazila Havířov 4:1.

„Cíl jsme splnili, máme plný počet bodů. Ale rozhodně to nebylo jednoduché. Junioři, kteří nám vždy vydatně pomáhají, tentokrát nezahráli příliš dobře. A i ostatním vázla kombinace. Soupeři na nás vyrukovali s jasnou defenzivní taktikou, což nám moc nevyhovuje.

Náš hlavní konkurent v boji o postup, Piving Ostrava, prohrál a remizoval, takže jsme se dostali do výraznějšího vedení, které, všichni doufáme, že udržíme a postoupíme,“ hodnotil zápasy Marek Dzierža.

SK P.E.M.A. BCC Opava B – TNR Ostrava 8:3 (5:1, 3:1, 0:1)
Branky a asistence Opavy: Dzierža 3 (Balnar, Kopec), Gregořica 2 (Poláš, Balnar), Gavenda 2 (Dzierža 2), Halámek (Poláš)
SK P.E.M.A. BCC Opava B – FBC Fencers Havířov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a asistence Opavy: Dzierža, Solný (Tůma), Halámek (Tůma), Gavenda (Dzierža)
Opava: Herudek, Vojkůvka – Balnar, Poláš, Tůma, Kopec – Gavenda, Solný, Šimera, Halámek, Černín J., Dzierža, Elbl, Gregořica, Terchovan

(hab)