Opava odjížděla značně oslabena, chybělo hned osm hráčů základní sestavy. Navíc P.E.M.U. čekal tým Frýdku-Místku, který v poslední době jen vyhrával. „Pomohlo nám, že jsme se rychle dostali do čtyřbrankového vedení, pak už jsme utkání kontrolovali," uvedl k první třetině, kterou Opaváci vyhráli 4:0 trenér Radim Křižanovský.

I když v prostřední části Opava trochu polevila, přece jen soupeře k ničemu nepustila. Ten poprvé skóroval až za stavu 7:0 a byl to jeho jediný úspěch.

Frýdek-Místek - SK P.E.M.A. Opava 1:8 (0:4, 0:2, 1:2)
Branky Opavy: Hanel 4 (Petlach 2, Repček 2), Světlík 3 (Hanel 2, Petlach), Dostalík (Fus)

V posledním zápase sezony si mohla Opava zajistit konečné páté místo, což by byl pro nováčka vynikající výsledek. Mohelnice naopak potřebovala body k záchraně.

A byl to právě zachraňující se soupeř, který se v první třetině ujal dvougólového vedení. „Zápas to byl od počátku vyrovnaný, ale rozhodovaly naše fatální chyby v obraně. Sami jsme přihrávali protivníkovi na hokejky do gólových šancí," zlobil se kouč Křižanovský.

Ještě čtyři minuty před koncem to vypadlo na tři body pro Mohelnici, která bezpečně vedla 5:2. Pak ale Hanel proměnil trestné střílení a nastal obrat. „Neměli jsme co ztratit, prohrávali jsme o dva góly, tak jsme na poslední dvě minuty odvolali gólmana," popisoval opavský trenér. Během padesáti vteřin poslední minuty sezony se hráčům P.E.M.Y. povedlo něco nevídaného. Za jedenáct vteřin vyrovnali na 5:5. „Kapitán Dalibor Repček pak vyrazil hokejkou střelu, která směřovala do prázdné branky, a z protiútoku kluci rozhodli," usmíval se Radim Křižanovský.

Opava zvítězila fantastickým finišem 6:5 a slaví pátou příčku ve 2. lize.

FBC Mohelnice - SK PEMA Opava 5:6 (2:0,0:2,3:4)
Branky: Havel 2 (TS, Repček), Petlach 2 (Repček), Fus (Petlach), Repček (Kaštovský)
Opava: Martínek (F-M), Štěrba (Mohelnice) Repček, Hanel, Petlach, Světlík, Kaštovský, Solař, Tomáš, Dostalík, Fus, Kalužík. Trenér: Radim Křižanovský