Utkání začalo přímo pohádkově, když domácí skórovali už po necelé minutě hry. Jenomže pak se strojek zadrhl. Tradiční lehkost posledních měsíců se ze hry florbalistů P.E.M.Y. vytratila.

„Bylo to hodně dané soupeřem. Klobouky přijely a zalezly na svou půlku," uvedl kouč Opavy Martin Both. Po dvou chybách domácích Aligátoři dokonce vývoj skóre otočili na 1:2. Naštěstí ještě před první sirénou se povedenou kombinací podařilo vyrovnat na 2:2. Druhá třetina rozhodla o osudu celého utkání. Nejprve to vypadlo, že Opava bude pokračovat v matném výkonu, ale dva rychlé góly v půli zápasu ji vzpamatovaly a nastartovaly.

Do druhé přestávky pak přidali domácí ještě další tři trefy a bylo to 7:2. P.E.M.A. je v této sezoně zvyklá hrát na tři formace, ale tento duel musela odehrát, vinou absencí, jen na dvě, trenér Both byl za to i rád. „Už tak jsme se dostávali těžko do tempa, takže bylo lepší, že jsme hráli na ty dvě pětky.," povídal a našel pro své svěřence i slova chvály:

„Na to jak otřesně vypadala hra dopředu, tak jsem rád, že jsme zabrali v obraně a dostali jen tři góly. Zrovna obrana nepatří k našim silným stránkám po celou sezonu," dodal Both.

SK P.E.M.A. Opava - FbC Aligators Klobouky 9:3 (2:1, 5:0, 2:1)
Branky Opavy: Boželník 2 (Kučera, Mazur), Pavela 2 (Solný 2), Kučera (Solný), Halámek (Solný), Mazur (Dzierža), Dzierža (Mazur), Jakub Kocur (Solný)
Opava: Herudek - Balnar, Terchovan, Kučera, Jakub Kocur, Gavenda - Dzierža, Boželník, Mazur - Pavela, Solný, Halámek - Martiník, Šimera. Trenér: Martin Both

P.E.M.A. je třetí

I když jsou opavští florbalisté nováčkem 2. ligy a původním plánem bylo nespadnout, stala se z nich štika soutěže. Po úterním vítězství nad celkem Aligators Klobouky totiž Opavané poskočili už na 3. místo. „Před sezonou jsem věděl, že tým má na to hrát klidný střed tabulky. Teď hrajeme vrch, na vedoucí Kopřivnici se nemůžeme dívat, ta nemá konkurenci a udělala si z toho vlastní soutěž," usmíval se trenér P.E.M.Y. Martin Both.

Do konce sezony zbývají čtyři utkání. Dvě odehrají Slezané už tento víkend v Prostějově a Olomouci, 16. března zajíždějí do Rožnova a následující víkend pak ukončí ročník v Kopřivnici. „Ještě nás čekají těžké zápasy. Hrajeme s prvním a druhým, Prostějov je strašně nevyzpytatelný, navíc je bodově těsně za námi, no a Olomouc je dole. Jenomže proti těmhle se nám nehraje dobře," rozebral protivníky Martin Both a pokračoval:

„Máme ve hře dvanáct bodů. Chci získat co nejvíc. Nechci říkat nějakou prognózu. Samozřejmě si myslím, že na dobré soupeře umíme hrát dobře. Těšíme se s klukama na zápasy s Rožnovem a Kopřivnicí. A uvidíme, jak to bude vypadat teď v Prostějově a Olomouci, těžko předpovídat," uzavřel úspěšný opavský kouč.