Úvod utkání nenasvědčoval nějakému dramatu. Opavští vedli během pěti a půl minuty 3:0, Prostějov byl bezzubý. Potom však domácí polevili v koncentraci a soupeř dvěma brankami snížil. Opava však znovu zabrala a ještě do přestávky zvýšila své vedení na 5:3.

Když se pak domácí v polovině zápasu utrhli na tříbrankový rozdíl, všichni mysleli, že je rozhodnuto. Jenomže Hanáci předvedli fantastický obrat. Ve třetině, kterou kazilo množství vyloučených, stříleli hosté jeden gól za druhým. Prakticky každá rána končila v síti Opavy a do poslední části šli naopak Prostějovští s vedením 7:6.

Prostějov byl v laufu. Dvěma brankami navýšil vedení, a i když P.E.M.A. snížila, hosté našli odpověď. Sedm minut před koncem vedli Playmakers 10:7. Opava se nevzdala a vytvořila veliký tlak. Z něho vyplynuly tři góly a vyrovnání na 10:10. Bohužel minutu a půl před sirénou udělali Opavští obrovskou chybu v obraně a Prostějov rozhodl.

SK P.E.M.A. Opava - FBC Playmakers Prostějov 10:11 (5:3, 1:4, 4:4)
Branky Opavy:
Jakub Kocur 2 (Terchovan), Mazur 2 (Boželník, Both), Solný 2 (Dzierža, Both), Boželník 2 (Terchovan, Mazur), Dzierža (Solný), Volf (Jakub Kocur)
Opava: Herudek - Jakub Kocur, Terchovan, Balnar, Both, Gavenda, Repček Volf, Boželník, Mazur Halámek, Solný, Dzierža Štindl, Vojtěch Kocur, Pavela. Trenér: Martin Both.

Nedělní utkání s Olomoucí bylo mnohem opatrnější. Oba celky se soustředily na obranu, přesto se Opavě podařilo jít po šesti minutách do dvoubrankového vedení. Jenže Olomoučtí začali napadat a domácí chybovat. Po dvou šťastných střelách se hostům podařilo vyrovnat. A ještě před první sirénou mohli vést, trestné střílení však opavský brankář Herudek chytil.

Do prostřední části domácí doslova vletěli a podařilo se jim vstřelit dva góly během patnácti vteřin. Hanáci snížili, ale P.E.M.A. si znovu přichystala dvě odpovědi. Po další brance Olomouce se šlo do kabin za stavu 6:4 pro domácí, ještě nebyli nic hotovo.

I když v poslední dvacetiminutovce hosté hodně přitvrdili a souboje zbytečně dohrávali, kolikrát i mimo hru, Opava zápas kontrolovala. Přidala ještě tři trefy, čtvrtou vteřinu po konci duelu, takže nemohla být uznána, a dokráčela ke třem bodům.

SK P.E.M.A. Opava - FBS Olomouc 9:4 (2:2, 4:2, 3:0)
Branky Opavy: Mazur 3 (Boželník, Both), Pavela 3 (Both, Solný, Boželník), Dzierža 2 (Both, Pavela), Boželník (Mazur).
Opava: Herudek - Jakub Kocur, Terchovan, Balnar, Both Volf, Boželník, Mazur Halámek, Solný, Dzierža Štindl, Vojtěch Kocur, Pavela Šimera. Trenér: Martin Both