Pětibranková smršť během necelých čtyř minut určila ráz zápasu. I když tempo později opadlo a ke slovu se dostali také hosté. Ti se dostávali do šancí po nedůslednostech v domácí obraně, dokonce dvěma góly před první sirénou korigovali stav na 5:2.

Druhá třetina byla přehlídkou neproměněných šancí opavského týmu. Prostějovský gólman Koval se rozchytal k výbornému výkonu. Přesto nezabránil dalším dvěma trefám P.E.M.A. Opava vedla před poslední částí 7:2, ale takový náskok už letos dvakrát doma ztratila. Také tentokrát povolila Prostějovu ještě dvakrát slavit úspěch. Za stavu 7:3 domácí odmítli závěrečné drama osmou brankou.

„O všem rozhodl náš bleskový nástup. Hráli jsme jednoduše, soupeře jsme přehrávali a všechno, co jsme vyslali na bránu, tam spadlo. Prvních pět minut prakticky rozhodlo o celém utkání. Vypadalo to, jako by Prostějov zůstal někde v autě. Pak se ale brankostroj zasekl, protože jsme si mysleli, že to půjde samo. A nešlo," uvedl hrající kouč Opavy Martin Both.

SK P.E.M.A. Opava – FBC Playmakers Prostějov 8:4 (5:2, 2:0, 1:2)
Branky a asistence Opavy: Halámek 2 (Mazur 2), Terchovan 2 (Gavenda 2), Kučera (Pavela), Dzierža (Pavela), Rychlý (Čížek), Solný (Pavela)

Přerovští v sobotu porazili do té doby vedoucí Petrovice a i do Opavy přijeli ve výborné formě. Zato domácí jako by se na utkání vůbec nesoustředili. Vázla kombinace a hlavně obranná činnost týmu připomínala cedník. Hosté se prosadili hned po šestatřiceti vteřinách. Domácí dvěma góly skóre otočili.Hanáci se chytili a po první třetině vedli 4:2.

Druhou třetinu začala P.E.M.A. dvojnásobnou přesilovkou, kterou hned využila a snížila na rozdíl jedné branky. Ve třiatřicáté minutě se ukázalo, jak je florbal kouzelný. Během devatenácti vteřin padly tři góly, dva z nich do domácí svatyně, a Opava opět dotahovala dvougólové manko. Navíc ke konci prostřední části vstřelil Přerov další gól a vedl už 7:4.

Opavští začali závěrečné dějství náporem, ale hosty držel skvělý gólman Ceh. Domácím pomohla zase přesilovka, sníženo na 5:7. Pak ale přišly zbytečné chyby v obraně a ohánět se musel i brankář Herudek. Dvanáct minut před koncem přišla rána do šibenice a kontaktní branka Slezanů. Vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. To přišlo dvě a půl minuty před sirénou, 7:7.

Opava mohla strhnout vítězství na svou stranu už v normální hrací době. Početní výhoda pokračovala i v prodloužení, které po osmnácti vteřinách rozhodl ranou od půlky Kučera. Domácí tak získali dva body.

„Byli jsme na zápas totálně nesoustředění, proto ta první třetina vypadala tak hrozně. Navíc já Přerov považuji za velice kvalitní tým. Dneska nám to tu dokázali. Ale jsem rád za to že jsme byli schopni se na ně dotáhnout. Chtěl jsem tři body, ale za dva jsem nakonec rád, konečně se nám podařilo vyhrát v prodloužení," hodnotil utkání Martin Both a dodával:

„Tabulka se na těch horních příčkách neuvěřitelně vyrovnala, to jsem ještě nezažil. Ale zase jsem tomu rád, aspoň je až do konce o co hrát."

SK P.E.M.A. Opava – FBC Spartak MSEM Přerov 8:7 pp (2:4, 2:3, 3:0 – 1:0)
Branky a asistence Opavy: Mazur 4 (Kučera, Halámek, Boželník, Rychlý), Kučera 2 (Solný, Mazur), Both (Terchovan), Solný (Mazur)
SK P.E.M.A. Opava: Černín (Prostějov), Herudek (Přerov) – Rychlý, Čížek, Repček, Kučera, Martiník, Jakub Kocur, Balnar – Mazur, Boželník, Halámek – Dzierža, Solný, Pavela – Gavenda, Vojtěch Kocur, Both – Volf. Trenér: Martin Both